úterý 20. října 2020 Vendelín

Zásah v hrádecké firmě kvůli čínským pracovníkům. Koronavirus se u nich nepotvrdil, zůstávají v karanténě

Velký rozruch způsobila přítomnost deseti Číňanů v jedné hrádecké firmě. Na místo byla kvůli podezření na koronavirus zavolána policie, která celý objekt zasjistila a zahraniční pracovníky zadržela.

„Po příjezdu několika policejních hlídek do areálu firmy, došlo k uzavření a zajištění vnějšího perimetru podniku. Policisté provedli kontrolu vnitřních prostor objektu ve spolupráci s odpovědnými pracovníky firmy, v jejímž průběhu zajistili bezmála desítku čínských občanů,“ popsal mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Podle něj měli vydané povolení na pobyt v Německu, což je díky Schengenu opravňuje k volnému pobytu i v Česku. Všechny náležitosti nyní prověřuje cizinecká policie.

Podle zaměstnanců firmy ale cizinci vykazovali známky nemoci a na místo dorazili zástupci Krajské hygienické stanice. Ti nařídili odebrat vzorky kvůli možné virové nákaze a všechny zadržené poslala do karantény. „Výsledky provedených lékařských odběrů nepotvrdily nákazu novou formou virové infekce ani u jedné z kontrolovaných osob, které z preventivních důvodů zůstávají v povinné karanténě,“ uzavřel Robovský.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo9 čtenářů

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky policie, koronavirus, hrádek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.