neděle 31. května 2020 Kamila

Tragédie v Dlouhém Mostě. Bývalý liberecký radní Šotola zemřel po pádu z okna

Bývalý liberecký radní Roman Šotola je po smrti. Zemřel po pádu z okna domu v obci Dlouhý Most ve čtvrtek večer. Informaci o Šotolově úmrtí redakci Liberecké Drbny potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje. Okolnosti úmrtí prošetřuje policie.

K nešťastné události došlo krátce před půl osmou večer. „Vyjeli jsme k případu pádu muže, jeho zranění ale byla neslučitelná se životem,“ řekl Liberecké Drbně mluvčí krajské záchranky Michael Georgiev, podle kterého šlo o pacienta středního věku a na místo přiletěl také záchranářský vrtulník.

Dům patří Šotolově rodině. Okolnostmi celého případu se zabývá policie. „Podle prvních informací nedošlo k cizímu zavinění, všechny okolnosti ale budeme znát po nařízené soudní pitvě,“ doplnil mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Bývalý politik Šotola dostal dnes u soudu podmínku, může se ale odvolat

Dnešní soud s bývalým libereckým radním Romanem Šotolou skončil podmíněným trestem. Soud ho tak potrestal za podvod, kdy si půjčil od známých peníze, ale nevracel je. Zda takto ale případ skončí zatím není jisté, bývalý politik se může odvolat.

Šotola byl před lety libereckým politikem. Za ČSSD byl dokonce v roce 2010 zvolen radním města. Poté z ČSSD vystoupil a v roce 2014 kandidoval s vlastním uskupení Liberec ještě žije. Působil také jako předseda představenstva libereckého dopravního podniku.

V poslední době se dostal do osobních problémů, stáhl se z veřejného života. Loni v květnu se překvapivě objevil u soudu, který mu dal za podvod, kdy si napůjčoval peníze a nevrátil je, podmínku.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo27 čtenářů

Autoři | Foto Denisa Albaniová

Štítky Roman Šotola, úmrtí, dlouhý most, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

petr kukla

V pořádku,žádná škoda.Byl to šmejd,dělal podvody a peníze co vytahal od lidí házel do automatů.Byl to hajzl

sobota, 4. dubna 2020, 10:25

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.