neděle 25. října 2020 Beáta

Životní úspory schovával doma, přišel o ně. Pachatele silvestrovské krádeže dopadla policie

Nevěřit bankám a ještě o tom mluvit na veřejnosti? To se nevyplatilo dvaapadesátiletému muži z Novoborska. Ten si totiž doma nechával celoživotní úspory a nakonec o ně přišel, protože se o penězích doslechla dvojice, která si takovou příležitost nemohla nechat ujít.

Dvojice mužů ve věku 33 a 42 let k akci využila silvestrovský večer. „Předpokládali, že se muž doma nebude zdržovat celou noc a odejde někam slavit příchod nového roku. Tenhle plán jim nakonec vyšel. Majitel byt opustil kolem 21. hodiny a mladší z dvojice do něj hned potom vnikl,“ popsala mluvčí policie Ivana Baláková.

Uvnitř pak zloděj v ložnici našel trezor, ve kterém bylo 460 tisíc korun. „Peníze si ještě téhož večera oba spravedlivě rozdělili, ale za pár dní byli zase bez koruny, protože s nimi zaplatili nějaké dluhy a větší část lupu naházeli do výherních automatů,“ dodala mluvčí.

V bytě přitom nenechali žádné stopy a majitel si tak chybějících peněz všiml až o dva týdny později. „Kriminalisté oba pachatele přesto dokázali vypátrat a počátkem tohoto měsíce je obvinili ze spolupachatelství na krádeži, za kterou jim hrozí až pětiletý trest odnětí svobody,“ uzavřela Baláková.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky policie, silvestr, krádež, úspory

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.