pátek 14. srpna 2020 Alan

Fabia byla plná cigaret a tabáku. Převážející muž o vše přišel a bude muset zaplatit 150 tisíc

Pytel s třiceti kilogramy tabáku a také více než stovka kartonů cigaret. To je úlovek libereckých celníků, ke kterému došlo v neděli ráno na silnici I/35. Toto množství převážel v autě muž se ženou.

Při kontrole vozidla hlídka našla dva jutové pytle obsahující tabák ke kouření a tři papírové krabice s kartony cigaret různých značek. Celkem celníci zajistili ve vozidle téměř 30 kg tabáku ke kouření a 126 kartonů (25 200 kusů) cigaret, vše neznačené platnou tabákovou nálepkou v České republice. „K vlastnictví tabákových výrobků se přihlásil muž. Nákupní ani povinné doklady prokazující zdanění podle zákona o spotřebních daních hlídce nepředložil, žádné neměl,“ popsal mluvčí celníků Martin Stočes.

Celníci tak zabránili úniku na spotřební dani v celkové výši necelých 150 tisíc korun. „Daň bude muset muž nyní celnímu úřadu uhradit a o cigarety a tabák přijde. Navíc mu za jeho protiprávní jednání hrozí trestní stíhání, popřípadě ve správním řízení pokuta až do výše milionu korun," dodal mluvčí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Autoři | Foto Celní správa LK

Štítky celní správa, tabák, cigarety

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.