úterý 4. srpna 2020 Dominik

Záchrana tří zraněných ze skal. Do cvičení se zapojil i vrtulník

Složky integrovaného záchranného systému se v úterý ráno zapojily do cvičení, jehož námětem byla záchrana tří zraněných lidí z těžko přístupného terénu ve skalách v oblasti Vlhošť.

K pádu došlo po deváté hodině. „Na místo byly vyslány lezecké skupiny a družstvo HZS Libereckého kraje. Jejich úkolem bylo provést záchranu tří osob ze skalního masivu Buková stěna pomocí lezecké techniky,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Hložková.

Cvičení se odehrávalo v nepřístupném terénu, na místo tak byl povolán vrtulník. Ten libereckých záchranářů nemohl, a tak přiletěl vrtulník pražské letecké služby.

Plocha byla rozdělena na tři úseky, na kterých probíhala záchrana jednotlivých osob. „Po výstupu lezců na místo určení se pomocí lezecké techniky a správného ukotvení hasiči slanili ke zraněným osobám, kterým následně poskytli první pomoc. Zraněné osoby hasiči stabilizovali, zafixovali a pomocí nosítek SKED provedli postupné vytažení na náhorní skalní plošinu. Odtamtud ve spolupráci s leteckými záchranáři transportovali zraněné osoby na palubu přivolaného vrtulníku LS PČR,“ popsala záchranu Hložková. 

Celé cvičení trvalo přibližně tři hodiny.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto HZS LK

Štítky cvičení, hasiči, hzs lk, vlhošť

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.