pátek 14. srpna 2020 Alan

Během července došlo v kraji k 394 nehodám, zemřela jedna osoba

Při dopravních nehodách na silnicích v Libereckém kraji zemřel v červenci jeden člověk, stejně jako loni v první polovině letních prázdnin. Od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly osm životů, loni byli za stejné období na silnicích v kraji jen čtyři mrtví. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK.

Letošní jedinou červencovou obětí byl motocyklista, který se v neděli 5. července večer střetl o Horní Branné na Semilsku s osobním autem. I když se ho svědci a později i záchranáři snažili oživit, svým těžkým zraněním na místě podlehl. Řidič osobního vozu zraněn nebyl.

Při večerní tragické nehodě u Horní Branné zemřel motorkář

Dnes večer došlo na Semilsku o obce Horní Branná k tragické nehodě, při které vyhasl život motocyklisty.

Celkem se v červenci v Libereckém kraji stalo 394 nehod, o 52 víc než před rokem. Šest lidí při nich bylo těžce zraněno, 133 vyvázlo s lehkým zraněním. Škody se blíží 19 milionům korun, což je pod ročním průměrem.

Nejčastější příčinou nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem, druhou nejčastější příčinou byla nepřiměřená rychlost. Nejvíce nehod se stalo v sobotu 4. července, kdy jich policisté v kraji řešili 19.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto PČR

Štítky ČR, nehoda, automobilová, červenec, Liberecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.