sobota 26. září 2020 Andrea

Mladíci našli sebevraha v kaluži krve a bezvědomí, díky jejich pomoci přežil

Díky náhodě a pohotovému jednání dvou mladíků se podařilo zachránit lidský život.

Šestatřicetiletý muž chtěl 22. června skoncovat se životem na semilském sídlišti Řeky. V místní prodejně si zakoupil na kuráž láhev alkoholu a také nůž, kterým si pořezal obě zápěstí. Pro ukončení života si vybral odlehlé místo bývalé mazutové kotelny.

Měl ale štěstí, protože právě v tu dobu šli kolem čtrnáctiletý Milan Lichtenberg a sedmnáctiletý Dominik Stránský. „Kolem objektu kotelny si krátili cestu na cyklostezku, když zaslechli z ruiny podivné zvuky,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Uvnitř našli bezvládně ležícího muže v kaluži krve. Mladíci neváhali, okamžitě na místo přivolali záchranáře a pomohli navigovat i sanitní vůz. „Venku navíc zahlédli kolemjdoucího, kterého požádali o pomoc. Ten dohlížel na zraněného muže do příjezdu záchranářů,“ komentovala Baláková. Díky rychlé pomoci je stav muže stabilizovaný.

V době záchrany Milana a Dominika již probíhala pátrací akce po zmíněním muži. Jeho matka totiž ten samý den volala na policii, že se synovi už nemůže nějakou dobu dovolat a zná jeho sebevražedné sklony. Naštěstí vše dobře dopadlo a mladíkům na konci července oficiálně poděkovali zástupci vedení územního odboru v Semilech.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo7 čtenářů

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky krimi, Liberecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.