středa 21. října 2020 Brigita

Víkendové noční požáry. Hořel rodinný dům i garáž

Dva větší požáry řešili o víkendu hasiči v Libereckém kraji. Nejprve v neděli hodinu po půlnoci hořel rodinný dům v Tanvaldě a večer poté zase garáž u domu v Novém Městě pod Smrkem.

Střecha rodinného domu v části obce Šumburk nad Desnou se ocitla v plamenech. „Na likvidaci požáru hasiči nasadili postupně dva vodní proudy. Do zásahu byla zapojena také CCS Cobra (Cold Cut Systém). Jde o techniku řezání pomocí vodního paprsku, který rozprašuje vodu a vytváří velmi jemnou vodní mlhu. Ta má schopnost zchlazovat prostor požáru a hasit,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Hložková.

Hasičům se požár podařilo lokalizovat po hodině a zlikvidovat před čtvrtou hodinou ráno. Co bylo příčinou požáru je v šetření, škoda je asi 600 tisíc.

To však nebyl jediný požár, ke kterému byli hasiči o víkendu vysláni. V neděli ve 21:30 hodin byli Krajským operační a informačním střediskem HZS Libereckého kraje vysláni do Nového Města pod Smrkem k požáru dřevěné garáže na zahradě rodinného domu. „Uvnitř se nacházel starý autovrak. V tomto případě se podařilo požár lokalizovat půl hodiny od nahlášení a zlikvidovat za další půl hodinu. Škoda této události byla vyčíslena na 10 tisíc korun,“ dodala mluvčí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto HZS LK

Štítky požár, hasiči, hzs lk, tanvald

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.