Počasí dnes12 °C, zítra9 °C
Pátek 24. března 2023  |  Svátek má Gabriel

Senior jel na hlavním tahu na Turnov čtyři kilometry v protisměru. Hrozí mu pět let vězení

Sedmasedmdesátiletý muž může strávit pět let ve vězení. V srpnu jel po silnici 35 mezi Paceřicemi a Turnovem čtyři kilometry v protisměru. Špatně najel u Paceřic a i když ho dva řidiči zastavili a upozorňovali, přesto pokračoval dál. Řidiče v protisměru zachytila kamera jednoho z aut. Policie muže obvinila z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti.

„Zarážející na celé dopravní události je to, že ho po chybném nájezdu na rychlostní silnici u Paceřic dva řidiči zastavili a upozornili ho, že se dostal do protisměru, odkud musí vycouvat. On ale nepochopitelně jejich vozidla objel a pak pokračoval v jízdě protisměrem do doby, než mu v Ohrazenicích jeden řidič pomohl přejet do správného jízdního pruhu. To se podařilo díky tomu, že v tomto místě nejsou svodidla,“ popsala mluvčí policie Ivana Baláková.

Zmatek řidiče natočilo jedno z aut


V průběhu jeho jízdy protisměrem ohrozil nejméně třináct aut, z nichž devět na něj upozornilo prostřednictvím tísňové linky 158. Policisté ho dojeli až poté, co už sjel z pětatřicítky a měl namířeno do Turnova. Poznali ho nejen podle typu a barvy auta, ale především podle velmi nejistého stylu jízdy. „Jeho Hyundai se pohyboval po prostředku komunikace mezi dvěma jízdními pruhy nápadně pomalou jízdou a problémy dělalo v Turnově řidiči i zaparkování,“ dodala mluvčí.

Policistům se poté svěřil s tím, že si s kamarádem vyjeli na slavnostní oběd do Vlastibořic, odkud se pak vraceli přes Sychrov na dálnici do Turnova, na kterou najížděli  u autobazaru v Paceřicích. Do protisměru se řidič dostal z nepozornosti, což prý pochopil až ve chvíli, kdy na něj ostatní auta troubila a blikala. „Bez pomoci muže, který ho v Ohrazenicích jistil při otáčení do správného jízdního pruhu, by jeho další jízda mohla mít fatální následky,“ řekla Baláková.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policie, senior v protisměru, Turnov, Ohrazenice, Hyundai, věznice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.