čtvrtek 25. února 2021 Liliana

Chránila svého bígla před honáckým psem. Ten ženě ukousl kus ucha

O třetinu ucha přišla na Českolipsku osmadvacetiletá žena, když bránila svého bígla, kterého napadl kříženec australského a asijského honáckého psa. Před vážnějšími následky ženu ochránila zimní bunda. Majiteli agresivního psa hrozí až čtyři roky vězení pro přečin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Incident se stal v pondělí po 19:00 ve Volfartické ulicí v Žandově. Žena se vracela domů z vycházky se svým bíglem, když se potkala s přiopilým vrávorajícím mužem s lahví piva v ruce. Kolem něj volně pobíhal urostlý kříženec honáckého psa. „Ten, jakmile bígla spatřil, rozeběhl se k němu a okamžitě na něj zaútočil. Žena se mu (bíglovi) snažila pomoct a aby ho uchránila před roztrháním, zalehla ho," uvedla Baláková. Ačkoliv se podle mluvčí majitel opakovaně snažil svého agresivního psa přivolat zpět, neměl nad ním žádnou kontrolu. „Než se mu ho podařilo od napadené ženy odtrhnout, stačil jí jeho pes nejen pokousat na rukách, ale také jí připravil o třetinu ucha, kterou ukousl," uvedla Baláková.

Poraněnou ženu záchranná služba převezla na chirurgickou ambulanci, kde jí zdravotníci sešili tržné rány na rukách a ošetřili částečně prokousnuté předloktí. „Před vážnějšími následky ji uchránila silná zimní bunda a teplé oblečení pod ní. Poranění ucha je ale bohužel ztrátové, a tudíž jí zůstanou trvalé následky," dodala Baláková. Ošetřit potřeboval i bígl. Kromě kousanců měl i větší tržnou ránu v oblasti třísel, která si podle policejní mluvčí vyžádala ve veterinární ordinaci rozsáhlejší šití.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky kriminalita, Českolipsko, pes, zranění, žandov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.