čtvrtek 22. dubna 2021 Evžénie

Zloději se zaměřili na krádež katalyzátorů. Jeden policisté zajistili a hledají majitele

Liberečtí kriminalisté vyšetřují několik případů vloupání do zaparkovaných automobilů. Ze všech zmizely katalyzátory. Jeden takový ukradený kousek se podařil policistům zajistit a hledají jeho majitele.

Ke krádežím došlo na sklonku loňského roku v Krásné Studánce, Ruprechticích, Kateřinkách a Radčicích. „Během prověřování této trestné činnosti se podařilo zajistit jeden z odcizených katalyzátorů. Doposud se ale nepřihlásil jeho majitel,“ informoval mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Katalyzátor by měl pocházet z vozidla značky Ford Escort vyrobeného v letech 1995 až 2001 s obsahem benzinového motoru 1,6 litru. Vzhledem k tomu, že policie nemá žádné bližší informace k vozidlu ani lokalitě, odkud katalyzátor pochází, hledá pomoc u veřejnosti.

„Žádáme majitele automobilů, kterým byl na sklonku loňského roku odcizen katalyzátor v některé ze zmíněných částí Liberce, aby se nám ozvali prostřednictvím linky 158 nebo, aby informace k případu předali policistům na kterékoli policejní služebně,“ řekl Robovský. Pachatelům, kteří se zaměřovali právě na tyto součástky, hrozí za zločin krádež vězení v rozmezí dva roky až osm let.

Ohodnoť článek

Foto PČR

Štítky Liberecký, krádež, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.