sobota 12. června 2021 Antonie

Anonym na dnešek ohlásil střelný útok na školku. Policie po oznamovateli pátrá

Anonym na dnešní den oznámil střelný útok ve školce, nespecifikoval, o kterou školku půjde, a tak policie varovala všechny mateřské školy na území České republiky. Například liberecká školka Beruška varovala své rodiče pomocí sms zprávy a také na webu školky. K výhružce došlo už včera, útok by se měl odehrát dnes.

Už ve čtvrtek došlo k anonymní výhružce útokem na nespecifikovanou mateřskou školu. Policie tedy přijala preventivní opatření. Muži a ženy zákona z Národní centrály proti organizovanému zločinu pracují na vypátrání autora výhrůžky. „Chtěli bychom ubezpečit veřejnost, že policie vyvíjí maximální úsilí k vypátrání autora výhrůžek. Provádíme nejrůznější opatření, jak veřejná, tak skrytá. Předáváme preventivní doporučení,“ uvedli policisté na Twitteru.

Rodiče varovala například liberecká školka Beruška u Hokejky. „Dne 6.5.2021 (čtvrtek) jsem byla v odpoledních hodinách telefonicky uvědoměna Policií ČR zprávou o zajištění zvýšené bezpečnosti dětí a zaměstnanců MŠ Beruška. Důvodem je zaslaný anonymní dopis Policii ČR, v kterém anonym vyhrožuje dne 7.5.2021 (pátek) výbuchem některé z mateřských škol v ČR. Proto Vás žádáme, abyste si všímali více svého okolí a nevpouštěli do objektu neznáme a podezřelé lidi," napsala ředitelka Ladislava Sehnoutková.

Policisté se intenzivně zabývají touto anonymní výhrůžkou o připravovaném útoku na blíže neurčenou mateřskou školku. „V součinnosti s krajskými ředitelstvími policie jsme přijali preventivní opatření a provádíme úkony směřující k vypátrání autora výhrůžky,“ doplnili policisté na Twitteru.

Hodnocení článku je 50 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky anonym, policie, školka, útok, Liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.