neděle 24. října 2021 Nina

Počet drogových deliktů řešených na festivalu u Máchova jezera stoupl na devětapadesát

Počet drogových deliktů řešených policií na festivalu taneční hudby u Máchova jezera stoupl na 59. Policisté sev neděli soustředili na bezpečnost a plynulost provozu a kontrolovali řidiče, zda nejsou pod vlivem drog. Informovala o tom policejní mluvčí Ivana Baláková.

Festival Mácháč Forever začal v pátek odpoledne. Od té doby policisté řešili v souvislosti s drogami 51 přestupků a osm trestných činů. Přestupky vyřešili na místě blokovou pokutou, lidem podezřelým z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu hrozí v případě pravomocného odsouzení až roční pobyt ve vězení. Mezi objevenými drogami převládala marihuana, někteří měli u sebe kokain, pervitin či extázi.

„V průběhu soboty jsme přistihli za volantem dva řidiče pod vlivem alkoholu a jednoho pod vlivem drog, z čehož se všichni provinilci budou zodpovídat ve správním řízení," uvedla mluvčí. V autokempu Klůček, kde jsou ubytovaní návštěvníci festivalu, v sobotu někdo odcizil věci ze dvou nezajištěných stanů a z jednoho neuzamčeného karavanu. V rukách zloděje či zlodějů skončila elektrická koloběžka, chytré hodinky, mobilní telefony, drobná elektronika a peníze v hotovosti. Vzniklou škodu oznamovatelé vyčíslili na celkem 50 tisíc korun.

Hodnocení článku je 50 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky kriminalita, drogy, pop, hudba, festival, Mácháč Forever, Doksy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.