Počasí dnes10 °C, zítra9 °C
Čtvrtek 30. března 2023  |  Svátek má Arnošt

Zimu nedají, smutní včelař. Někdo mu zničil úly, pachatele hledá policie

Policisté pátrají po vandalovi, který v noci na středu zničil úly včelaře v Mníšku. Je velmi pravděpodobné, že včely nepřežijí zimu. Pachatele policie hledá zatím pro porušení domovní svobody, hrozí mu ale i přečin poškození cizí věci, a to v případě, že včely opravdu uhynou.

„Ty včely za nic přeci nemohou, bez nich by nebyl život, ani my,“ říká včelař Martin Pavllík, který měl úly na zahradě v Mníšku. 

Podle policie neznámému vandalovi nestačilo úly jen povalit. „Pak ještě rozšlapal rámečky s plástvemi. Tím včelstvům znehodnotil zimní zásoby, které potřebují pro přežití,“ uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Policisté v Chrastavě už zahájili úkony trestního řízení pro přečin porušování domovní svobody, a to proto, že vandal na cizí zahradě neměl co pohledávat. „Pokud ale dojde k úhynu včelstev, rozšíříme právní kvalifikaci skutku o přečin poškození cizí věci, protože pak škoda přesáhne částku deset tisíc korun,“ dodala mluvčí.

Podle včelaře je víc než pravděpodobné, že k tomu také dojde. „Bohužel už je pozdě na záchranu zimu nedají,“ myslí si.

Případ zničených úlů přinesl velkou vinu solidarity, ale také spekulace o tom, kdo mohl úly zničit. Sám poškozený včelař jeden tip má. „Mám problém s jedním panem z okolí, udělal to ze msty a zloby, když byl pod vlivem. Kdyby rozbil auto, okna, proč ty nevinné včeličky,“ napsal Pavlík v diskuzi na facebooku.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Martin Pavlík

Štítky včely, úly, vandal, mníšek, liberec, policie, včelařství, včela, Mníšek nad Hnilcom, Chrastava, Facebook

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Ladislav Martinek

Smutný že tohle se v naší společnosti vůbec děje :(

Sobota, 9. října 2021, 09:40

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.