úterý 7. prosince 2021 Ambrož

Žena volala hasiče k požáru, byla to parní lokomotiva. Hrozně se stydím, říká

Z velkého požáru, kdy se nad Českou Lípou objevila hustá oblaka černého kouře, se vyklubal omyl. Žena v neděli ráno zavolala hasiče, brzy si ale uvědomila chybu, nešlo o požár, ale o lokomotivu, která městem projížděla a na jedné ze stanic zastavila.

Svědkyně podle hasičů uvedla, že v ulici Antonína Sovy vidí hustý kouř, neví ale, z čeho může být. Na místo tak vyrazili hasiči, hasit ale nemuseli, šlo o zmíněnou parní lokomotivu. „Po příjezdu a průzkumu žádný požár nenalezen jednalo se o průjezd parní lokomotivy a z dálky to vypadlo jinak,“ popsali výjezd českolipští hasiči.

Žena, která požár nahlásila, se pak hasičům za zbytečný výjezd omluvila. „Neskutečně moc se omlouvám, že jsem nechala vyslat jednotku hasičů na výjezd. Hrozně se stydím a je mi to moc líto,“ uvedla.

Podle svých slov si neuvědomila, že parní lokomotiva o víkendu městem projíždí. „Ten kouř byl opravdu velký a lokomotiva zřejmě stála na zastávce Na Střelnici a několik minut se kouř vůbec nehnul. Vypadalo to strašně,“ dodala na svou obhajobu. 

Hasiči se ale na volající nezlobili. „To se prostě stane,“ uzavřeli kuriózní výjezd.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZSOL

Štítky hzs lk, česká lípa, hasiči, požár, výjezd, lokomotiva

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.