Počasí dnes7 °C, zítra6 °C
Pátek 23. února 2024  |  Svátek má Svatopluk
Bez reklam

Před květinářstvím ukradl peněženku s padesáti tisíci. Policie hledá muže ze záznamu

Policisté vyšetřují krádež, ke které došlo už loni na podzim v Doksech. Zloděj tam využil příležitosti a z květinářství ukradl peněženku, ve které bylo 48 tisíc korun. Policie nyní zveřejnila záznam muže, který jim má pomoci s objasněním a obrací se na veřejnost, zda ho někdo nezná.

Ke krádeži došlo 26. listopadu. „Neznámý pachatel vešel do dvora u prodejny květin v Panské ulici v Doksech a odcizil zde peněženku, kterou si majitelka květinářství odložila před svým obchůdkem na židli u venkovního posezení. Stalo se to ve chvíli, kdy žena na krátkou chvilku místo opustila,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Tuto příležitost okamžitě využil zloděj, který po činu odešel ze dvorku na ulici do centra města. Květinářka ho ještě zahlédla zezadu, jak mizí ve vratech. Nejprve si myslela, že si jen potřeboval odskočit. Potom ale zjistila, že je její peněženka s hotovostí 48 tisíc korun, která předtím ležela na židli, pryč. Kromě peněz v ní měla také platební kartu a osobní doklady.

Policie pátrá po muži ze záznamu

„Objasnit případ by nám mohl pomoci muž, kterého zaznamenala kamera městského kamerového systému v inkriminovanou dobu v poblíž květinářství. Potřebujeme ho vyslechnout a žádáme ho proto, aby se nám ozval na linku 158,“ dodala mluvčí.

Možná ho někdo pozná podle způsobu chůze, oblečení nebo podle typu postavy. „Kamera ho zabírá sice jen zezadu, a navíc krátce, ale ani tak jsme se nevzdali naděje, že se zveřejněním nahrávky můžeme uspět,“ řekla Baláková.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky doksy, krádež, květinářství, policie, peněženka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Před květinářstvím ukradl peněženku s padesáti tisíci. Policie hledá muže ze záznamu  |  Krimi  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.