čtvrtek 8. prosince 2022 Květoslava

Dobrovolný hasič pomohl vypátrat kradenou dodávku na Českolipsku. Její řidič byl navíc pod vlivem drog

Kradenou dodávku pomohl policii vypátrat dobrovolný hasič Jan Havránek. O krádeži vozu se dozvěděl od policistů a zahlédl ji na kruhovém objezdu. Dodávku sledoval a vytočil linku 158. Ukázalo se, že řidič kradeného vozu navíc neměl za volantem co dělat.

Ke krádeži dodávky došlo na Ústecku. Jan Havránek, šéf dobrovolných hasičů z Kytlic, se o ní dozvěděl od policistů z oddělení v České Kamenici. „Informovali ho o tom, že se v okolí Kytlic pohybuje odcizená dodávka a požádali ho, aby jim dal vědět, kdyby ji někde zahlédl. Jan Havránek se s mnoha policisty zná osobně také kvůli intenzivní spolupráci integrovaného záchranného systému v průběhu nedávného požáru v Českém Švýcarsku,“ sdělila policejní mluvčí Ivana Baláková.

To bylo minulý týden v pátek ráno. Havránek měl následně pracovní cestu na Českolipsko, na kruhovém objezdu v Novém Boru si všiml bílé dodávky. Prozradily ji obchodní nápisy na dveřích a také registrační značka.

Hasič jel za vozidlem a informoval policisty

Ihned se za vozem rozjel a kontaktoval policii. „Operačnímu důstojníkovi pak předával informace o jejím pohybu a ten zas navigoval naše motorizované hlídky. Podezřelé vozidlo, jehož řidič neměl ani tušení o tom, že se kolem něj stahuje smyčka, pokračovalo v jízdě dál z Nového Boru na Českou Lípu po silnici I/9,“ uvedla mluvčí.

Hlídka českolipské policie dopadla řidiče dodávky do čtyř minut od telefonátu Havránka. Zastavila jej poblíž autobusové zastávky v Pihelu. Řidič nekladl odpor, zřejmě si myslel, že se jedná o běžnou kontrolu. Neměl však u sebe žádné doklady k vozu. „Tvrdil, že auto veze kamarádovi na náhradní díly. Policisté ho podrobili testu na drogy a ten vyšel pozitivně na amfetamin a metamfetamin,“ doplnila Baláková.

Policisté dále zjistili, že mu úřady blokují řidičský průkaz a řidič tak nemá oprávnění k řízení vozidla. Zadrženého muže si převzali ústečtí policisté, kteří případ nadále vyšetřují.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Drbna archiv

Štítky Českolipsko, řidič, dodávka, krádež, policie, hasič, pátrání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.