Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Okradl muže na parkovišti před Tescem. Po městě zloděje naháněl okradený s manželským párem

Autoři | Foto Jan Luxík

V ulicích Rokytnice se v pátek odehrála honička mezi zlodějem, okradeným a dalšími dvěma lidmi, kteří přišli na pomoc. Třicetiletý cizinec tam na parkovišti před Tescem okradl šedesátiletého muže, když mu z kalhot vytáhl peněženku a začal utíkat.

Cizinec se muže nejprve ptal na cestu do Harrachova. „Starší muž mu ji ochotně vysvětlil, a když se k němu otočil zády, aby si uložil nákup do auta, cizinec mu ze zadní kapsy montérkových kalhot vytáhl peněženku a začal s ní utíkat,“ popsala mluvčí policie Ivana Baláková.

Jenže okradený si toho všiml, rozběhl se za ním a křičel na něj, ať mu ji vrátí. Díky tomu se do pronásledování zapojil i manželský pár. „Zloděje, který se ve městě nevyznal, si tak ve třech mohli nadběhnout a obklíčit ho,“ dodala mluvčí.

Jejich strategie a využití výhody místní znalosti podle mluvčí zafungovaly, a žena se cizinci statečně postavila do cesty v jedné ulici. „Ve snaze vyhnout se jí upadl na blátě a sedl si na zadek. Toho využila a peněženku mu vytrhla z ruky,“ řekla Baláková.

Cizinec pak ještě utíkal dál, během chvíle ho ale zadržela hlídka, která na místo dorazila. Celý víkend pak strávil v policejní cele. Soudce pak v rámci zkráceného přípravného řízení muže na dva roky vyhostil z České republiky.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky zloděj, rokytnice, peněženka, honička, policie, vyhoštění

Komentáře

Milan Kochaník

Soudce jej sice vyhostil, ale nejprve, jelikož se stal tr. čin, tak měl po nějakou dobu mít uložen trest odnění svobody a pak teprve vyhoštěn, tj. ideálně dodat na Ukrajinu, kde by mohl doplnit stav armády, případná další životnost nevalná.

Čtvrtek, 12. ledna 2023, 01:42Odpovědět

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.