Počasí dnes14 °C, zítra17 °C
Neděle 24. září 2023  |  Svátek má Jaromír
Bez reklam

Hasiči cvičili zásah u lesního požáru, dnes zkušenosti využili naostro

Během čtvrtečního dne cvičili hasiči v Rokytnici nad Jizerou zásah u lesního požáru. Dnes již naostro vyjížděly jednotky právě k takovému případu do Poniklé.

U dnešního požáru lesního porotu v Poniklé byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. „K hašení v těžko přístupném terénu bylo nasazeno pět vodních proudů,“ informovala mluvčí hasičů Jaroslava Benešová s tím, že požár zachvátil plochu o rozměrech 70 x 30 metrů.

Krátce před třetí hodinou odpolední pak velitel zásahu ohlásil lokalizaci požáru. „Následně hasiči zkontrolovali skrytá ohniska pomocí termokamery,“ komentovala Benešová.

Postup u právě takového případu procvičovali profesionální hasiči z Jilemnice, Semil a Tanvaldu společně s dobrovolnými hasiči z Rokytnice nad Jizerou, Harrachova, Vysokého nad Jizerou a Jablonce nad Jizerou v uplynulých dnech. Jako cvičební terén jim posloužil lesopark Hlídka na Stráži v Rokytnici nad Jizerou. „Tanvaldští hasiči vyjeli do terénu se speciální technikou – čtyřkolkou Can Am Traxter,“ doplnila mluvčí.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto HZS Libereckého kraje

Štítky hasiči, Liebrecký, hzs, požár

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hasiči cvičili zásah u lesního požáru, dnes zkušenosti využili naostro  |  Krimi  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.