Počasí dnes29 °C, zítra21 °C
Neděle 21. července 2024  |  Svátek má Vítězslav
Bez reklam

Čtyřletý chlapec se odpoutal z dětské sedačky a vběhl na silnici. Srazilo ho auto

Vrtulníkem do nemocnice musel být v pátek transportován teprve čtyřletý chlapec ze Semilska, který se odpoutal z dětské sedačky a vběhl do silnice. Jenže tam jelo auto a jeho řidič už nestačil střetu zabránit.

„Poblíž rodinného domu se odpoutal z dětské sedačky ve chvíli, kdy se jeho příbuzní chystali spolu s ním na rodinný výlet k Máchovu jezeru a nakládali věci do dvou aut. Chlapec se sám v sedačce nudil a rozhodl se jít za nimi,“ popsala mluvčí policie Ivana Baláková.

Zpoza zaparkovaného auta potom vběhl do silnice ve chvíli, kdy kolem projíždělo auto. „Jeho řidič jel naštěstí zhruba čtyřicetikilometrovou rychlostí a okamžitě začal brzdit, ale střetu zabránit nemohl,“ dodala mluvčí.

Chlapec upadl na silnici a utrpěl přitom krvácivé poranění na hlavě, se kterým ho zdravotnická záchranná služba letecky transportovala do nemocnice v Hradci Králové. „Podle zatím dostupných zpráv by jeho aktuální zdravotní stav neměl být vážný,“ doplnila Baláková.

Policie po této nehodě znovu varuje rodiče. „Varujeme všechny rodiče a prarodiče, aby takhle malé děti neponechávali v autě ani na chvilku bez dozoru.  Málokoho by asi napadl takový scénář, který se odehrál v pátek na Semilsku, proto je třeba se z podobných událostí poučit,“ uzavřela.

Hodnocení článku je 72 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Dominik Svoboda

Štítky policie, nehoda, semilsko, autosedačka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Čtyřletý chlapec se odpoutal z dětské sedačky a vběhl na silnici. Srazilo ho auto  |  Krimi  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.