Aktuálně

Jablonečtí kriminalisté dopadli vykradače sklepů. Osmkrát trestaný muž skončil ve vazbě

Autoři | Foto Policie ČR

Zadržet třicetiletého muže, kterého viní z prosincového a lednového vykrádání sklepů v bytových domech v Jablonci nad Nisou, se podařilo jabloneckým kriminalistům. Výtržník kradl ze sklepních kójích především kola, elektrokola a elektrokoloběžky, jejich hodnota je odhadnuta na čtvrt milionu korun. Zatím mu policisté připisují vloupání do šesti sklepů, počet jeho skutků se ale bude s největší pravděpodobností dalším vyšetřováním ještě rozšiřovat. Výtečník není přitom v kriminální činnosti žádným nováčkem. V rejstříku trestů má už osm záznamů o odsouzení. I s ohledem na tento fakt byl poslán do vazby. Za jeho činy mu hrozí zatím trest odnětí svobody až na pět let.

„Kriminalistům se podařilo dopadnou a obvinit muže, který se v Jablonci nad Nisou vloupal nejméně do šesti sklepů v bytových domech. Šlo o třicetiletého muže, u kterého v uplynulých dnech vyšetřovatel z Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou zahájil trestní stíhání. Viní ho ze spáchání přečinů krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci, kterých se dopustil v době od 9. prosince loňského roku do letošního 21. ledna,“ říká policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

V uvedené době obviněný podle policie za použití násilí vnikl do sklepů a sklepních kójí v bytových domech v Jablonci nad Nisou. „Kriminalisté ve velmi krátké době objasnili zatím šest takových případů a další ještě prověřují. Obviněný při vloupání do uvedených šesti sklepů odcizil různá jízdní kola, elektrokola a elektrokoloběžky v celkové hodnotě za více jak 250 tisíc korun. Na zařízení bytových domů pak způsobil škodu v předběžné výši téměř 50 tisíc korun,“ uvádí dále mluvčí policie.

Jde přitom o muže s bohatou trestní minulostí s kriminální zkušeností. V rejstříku trestů má již osm záznamů o odsouzení za spáchání majetkové trestné činnosti. „I proto kriminalisté podali státnímu zástupci podnět na podání návrhu k vzetí obviněného do vazby. Soudce jabloneckého soudu pak návrh státního zástupce akceptoval a obviněného do vazby poslal. Policisté jej tedy od soudu převezli rovnou do Vazební věznice v Liberci,“ dodává Sochorová.

Trestnou činnost obviněného kriminalisté i nadále intenzivně prověřují. „Je velmi pravděpodobné, že v následující době budou jeho trestní stíhání ještě rozšiřovat o další skutky, kterých se dopustil. Obviněný byl za obdobné přečiny pravomocně odsouzen i v uplynulých třech letech, a to rozsudkem Obvodního soudu pro Prahu 5. Nyní mu s ohledem na výši zatím způsobené škody hrozí za spáchání uvedených přečinů, kterých se na území Jablonce nad Nisou dopustil, trest odnětí svobody až na 5 let,“ uzavírá policejní mluvčí.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.

Štítky krimi, loupež, krádež, elektrokolo, elektrokoloběžka, Jablonec nad Nisou, sklep, Policie ČR, PČR

Komentáře

Přihlášení uživatele

 Přihlásit se přes Apple
Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.