Čt 13. 8. 2026Alena
Krimi

Opilý řidič utekl z auta, to nabouralo do policejní Octavie

Michael Daněk1 minuta čtení24. 3. 2015, 8:56
Ilustrační foto: Policie ČR
Ilustrační foto: Policie ČR · Foto: Policie ČR

Špatný řidič i běžec. Tak by se dal ve zkratce charakterizovat pětatřicetiletý muž z Liberce, kterého v pátek hodinu po půlnoci zastavila hlídka policie v Jiráskově ulici v Liberci. Řidič moc dobře věděl, že za volantem své Octavie nemá co dělat, v krvi mu totiž kolovalo 1,8 promile alkoholu. Proto se dal raději na útěk.

„Policisté ho po krátké chvíli zadrželi a mimo jiné ho podrobili dechové zkoušce. Ta odpověděla na otázku, proč se snažil kontrole vyhnout,“ řekla mluvčí policie Ivana Baláková.

Hlídka si řidiče vyčíhla v pátek hodinu po půlnoci. „Šofér si najel k okraji vozovky, vypnul motor a pak policisty poněkud překvapil, když po vystoupení začal od auta utíkat. Měl tolik naspěch, že při zaparkování  zapomněl zatáhnout ruční brzdu. Z toho důvodu se Octavia samovolně rozjela na narazila do služebního vozidla policistů,“ dodala mluvčí.

Muži teď hrozí vězení. Policisté mu ještě téhož dne ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu nyní hrozí až tři roky odnětí svobody.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročilSpolečnost

Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročil

V květnu probíhalo další měření hluku z hnědouhelného dolu Turów. Konkrétně šlo o Uhelnou a také Oldřichov na Hranicích. Hodnoty při něm byly nižší než při prvním letošním měření, v jednom případě ale v Uhelné limit překročily.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook