Dnes, 08:43
Celkem šedesát zásahů měli o uplynulém prodlouženém víkendu hasiči v Libereckém kraji. Hned patnáct z nich byly nehody, ale šlo i o požáry nebo technické zásahy a také pomoc zvířatům, například uvízlému psovi ve skalách.
„Za prodloužený víkend jsme na území kraje zasahovali u patnácti dopravních nehod. V neděli odpoledne hasiči vyjeli do Pelechova na Železnobrodsku, kde za pomoci rozpínáku vyprostili ruku zraněné osoby z pod karoserie převráceného vozidla. Pro vyproštění samotného automobilu, který se nacházel v tu chvíli na střeše, byl povolán i vyprošťovací automobil ze semilské stanice,“ popsala mluvčí hasičů Jaroslava Benešová.
U požáru traktoru zasahovali hasiči v neděli odpoledne ve Stráži pod Ralskem. „Během půl hodiny byl požár zlikvidován dvěma vodními proudy. Příčina požáru zůstává v šetření,“ dodala mluvčí.
Pondělní svátek pak přinesl zásahy se zvířaty. „Za pomoci lanové techniky zachránili hasiči v Mírové pod Kozákovem, části Bukovina psa ze skalní štěrbiny přibližně 5 metrů hluboko,“ řekla Benešová.
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?