Po 31. 8. 2026Pavlína
Krimi

U Mácháče se ztratil malý chlapec, našli ho po dvou hodinách

Michael Daněk1 minuta čtení5. 7. 2015, 11:55
Ilustrační foto: Hotel Doksy
Ilustrační foto: Hotel Doksy · Foto: Hotel Doksy

Nekonečné dvě hodin hledání svého syna má za sebou pár, který vyrazil trávit sobotní odpoledne k Mácháči. Devětadvacetiletá maminka ztratila šestiletého syna z dohledu v půl šesté večer, kdy vyrazil na vodu v nafukovacím kruhu. Najít se ho podařilo až před osmou hodinou večerní živého a zdravého v doprovodu rekreantky.

„Nejprve po něm pátrala sama žena s přítelem, a když už si nevěděli rady, obrátili se po hodině a půl na policisty. Ti ihned po přijetí oznámení vyjeli na pláž společně s psovodem a služebním psem. Do pátrání se také zapojili dokští  městští strážníci a povoláni byli na místo i příslušníci hasičského záchranného sboru,“ řekla mluvčí policie Ivana Baláková.

Mladíka objevili policisté v 19:30 v přítomnosti třicetileté ženy, která byla u Máchova jezera na rekreaci. „Ta mu pomáhala hledat maminku. Chlapec jí řekl, že se ztratil. Stalo se to proto, že si ve vodě hrál a přitom si ani neuvědomil, jak daleko se od ní vzdálil,“ dodala Baláková.

Sobotní pátrání mělo šťastný konec, není to tak ale vždy. „Apelujeme na zodpovědnost rodičů, kteří se svými dětmi o prázdninách vyrazí k vodě.  Chvilka nepozornosti  by se mohla pro ně i jejich děti stát  osudnou. Proto je třeba, aby rodiče své děti u vodních ploch opravdu měli neustále na očích a kontrolovali je,“ uzavřela mluvčí.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Najít školu bez bariér je problém, nová databáze pomůže handicapovaným dětemZprávy

Najít školu bez bariér je problém, nová databáze pomůže handicapovaným dětem

Rodičům dětí s handicapem pomůže s výběrem školy nová databáze. Ucelený přehled o tom, jak na tom které vzdělávací zařízení je, dosud chyběl. Databáze zatím zahrnuje přes 500 škol z celého Česka. Svými informacemi přispěla také třicítka zařízení z Libereckého kraje. Databáze se ale stále doplňuje a přispět do ní mohou samotné školy, ale také žáci a rodiče.

Kontrola ukázala stav opláštění budovy JeštěduSpolečnost

Kontrola ukázala stav opláštění budovy Ještědu

Pravidelná technická kontrola budovy Horského hotelu a vysílače Ještěd ukázala aktuální stav dvou druhů opláštění objektu. Horní laminátová část je v dobrém stavu. Horší je spodní kovové opláštění hotelové a restaurační části, do kterého zatéká. Dílčí opravy už podle odborníků nejsou dlouhodobým řešením. Plášť bude potřeba postupně celkově obnovit.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook