Aktuálně

Jablonec na pohárovou trofej nedosáhl. Ve finále podlehl Karviné 1:3 více...

A nedal si říct. Se zákazy řízení a po průšvihu na Jablonecku 45letý muž zase řídil, skončil ve vazbě více...

Bude Liberec v příštím roce pokračovat v projektu s domovníky? Zatím neví více...

Zachráněnou lebku sv. Zdislavy by policie měla předat církvi 30. května více...

Dva nové parky a náplavka. Hrádek nad Nisou buduje zelené srdce města více...

Ranní požár v Liberci. Hořelo v areálu bývalých kurtů v Pavlovicích více...

V Krkonoších se válely trubky i náprava od auta, dobrovolníci odnesli tuny odpadu více...

Liberečtí celníci zadrželi dva běloruské kamiony napěchované desítkami tun nezdaněného tabáku

Autoři | Foto Celní správa

Je to přesně týden, co liberečtí celníci vyhmátli poblíž Harrachova dva podezřelé běloruské kamiony. Po otevření obou návěsů se nestačili divit. Kamiony byly napěchovány čtyřiadvaceti tunami nezdaněného tabáku, který nebyl podle řidičů určen pro český trh. Škoda jen na spotřební dani jde do desítek milionů korun.

„Kdo si přepravu tabáku objednal, kam ten směřoval a jakého je původu, to je předmětem dalšího šetření, nicméně škody, které se doposud podařilo zjistit a zadokumentovat, jsou jen na spotřební dani ve výši 51 279 480 korun,“ dodal mluvčí celní správy Martin Stočes.

Vzhledem k tomu, že řidiči nepředložili žádné doklady, kterými by prokázaly zdanění naloženého tabáku a jeho původ, celníci jej zajistili. „Po vyložení obou kamiónů v sídle celního úřadu zjistili, že v nich bylo naloženo celkem 183 neoznačených kartonových krabic, které obsahovaly 24 tun částečně zpracovaných tabákových listů,“ dodal mluvčí.

Případ, o kterém dnes celníci informovali, je stále ve fázi šetření. Za krácení daně, poplatku a podobné povinné platby hrozí pachateli v případě odsouzení trest vězení v rozmezí 5 až 10 let.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky tabák, Harrachov

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.