pondělí 17. ledna 2022 Drahoslav

Silvestr na Liberecku? Hořící dodávka, pyrotechnika i doutnající popelnice

Silvestrovská noc nebyla podle hasičů ve srovnání s jinými roky nijak dramatická. Od včerejška až do dnešního rána vyjížděli k osmnácti událostem, k nejvážnější patří požár skladu v Liberci nebo hořící dodávka v České Lípě.

Hasiči likvidovali také několik požárů, které způsobila neopatrná manipulace s pyrotechnikou. „K hořícím zbytkům pyrotechniky v ulici Pražská v Jablonci nad Nisou byli přivoláni v 1:30 hodin profesionální hasiči z Jablonce nad Nisou. Požár papírové krabice se zábavní pyrotechnikou zlikvidovali pomocí vysokotlakého proudu vody,“ řekla mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová.

Chvíli před třetí ráno začala hořet dodávka v českolipské školní ulici. „Požár vozu hasiči uhasili dvěma vodními proudy, dnes ráno proběhne došetření,“ podotkla mluvčí.

Hasiči zasahovali také u dvou dopravních nehod. Před pátou hodinou narazilo v Žandově auto do stromu. „V době příjezdu hasičů byl vůz mimo komunikaci a uvnitř dva zranění lidé. Hasiči dvojici vyprostili bez pomoci hydraulických nástrojů a poskytli jim první předlékařskou pomoc. Vzápětí byli předáni do péče zdravotníků,“ uvedla Štrauchová.

A Silvestr přinesl i jeden kuriozní zásah. Včera odpoledne totiž hasiči museli do Dolních Míseček, kde zůstalo v autě zamčené dítě. Hasičům se povedlo auto otevřít bez poškození.

O požáru skladové haly v Liberci jsme pak psali tady.

Psali jsme o příchodu nového roku

První miminko narozené v Libereckém kraji v roce 2017 se jmenuje Luisa
Náročný Silvestr záchranářů. Amputované prsty, rvačky i opilí nezletilí
Noc na liberecké záchytce strávilo jedenáct opilců

Autoři | Foto HZS LK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.