úterý 26. května 2020 Filip

Jiřího Kittnera čeká další soud kvůli prodeji majetku města

U krajského soudu v Liberci začíná už tuto středu hlavní líčení s bývalým primátorem Jiřím Kittnerem, jeho ex-náměstkem Pavlem Krenkem a tehdejším tajemníkem Jiřím Zeronikem. Podle kriminalistů měla trojice vyvádět městský majetek za nižší cenu. Město tak mělo v letech 2003 až 2006 přijít o necelých 18 milionů.

Trestní oznámení podalo před čtyřmi lety občanské sdružení Čmelák. „Tehdy jsme byli s Janem Korytářem označováni za populisty, účelové lháře, kteří škodí pověsti města nebo prostě jen za hlupáčky, kteří nerozumí tomu, o čem mluví,“ popisuje Jaroslav Tauchman, redaktor webu Nasliberec.cz, který trestní oznámení s Janem Korytářem podával.

Čtěte také: Odročeno. V úterý dorazil k soudu jediný obžalovaný zastupitel

A jak vše mělo fungovat? Sportovní areál Ještěd měl kupovat nemovitosti od města, tak aby je pak mohl nevýhodně vyměňovat za pozemky v Hanychově a ve Vesci. Tedy v místech, kde později probíhalo mistrovství světa v lyžování. Pozemky údajně neměly takovou cenu jako nemovitosti, čímž mělo město přijít o téměř dvě desítky milionů korun.

Jednání, kterému bude předsedat senát Petra Neumanna, je naplánováno na středu, čtvrtek i pátek. Případ budeme sledovat.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.