Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Co s pavilonem G na výstavišti? Zájem má automuzeum

Autoři

V areálu LVT by mohlo vzniknout automuzeum. Zájem je jak ze strany města, tak od případného provozovatele muzea, který historická vozidla vystavuje už roky v areálu vratislavického pivovaru. Město ale musí na nájemce pavilonu vypsat výběrové řízení, nakonec tam tak třeba bude něco úplně jiného.

Automuzeum.cz vystavuje vozidla v pivovaru přes deset let, jenže nedávno kvůli výstavbě nové kotelny přišlo o velkou část plochy. Od stěhování na výstaviště si slibuje i vyšší návštěvnost, protože nedaleko je nová galerie i Severočeské muzeum. „Na výstavišti bychom chtěli mít otevřeno každý den, rádi bychom dělali například i speciální programy pro školy," řekl ČTK ředitel Automuzea Milan Bumba.

Jenže město pavilon G rovnou pronajmout nemůže, i když by mělo zájem. Nejprve musí vypsat výběrové řízení.  Jeho vítěz by měl platit nájemné 41 tisíc ročně a za ním půjde i placení energií a údržba pavilonu. Ten byl postaven kolem roku 1980 a není v úplně dobré kondici. „Podle stavebně technického průzkumu je však nutné provést opravy klempířských konstrukcí a okapových žlabů. Dále je potřeba vyměnit některá okna,“ vypočítala mluvčí radnice Zuzana Minstrová.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky nábytek, pavilon, automuzeum, bumba, kongresové centrum, Severočeské muzeum v Liberci, Nová galerie

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.