Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Facebook podle vědců brzy přijde o většinu uživatelů

Facebook brzy upadne v zapomnění. Nevěříte? S tímto odvážným tvrzením před nedávnem přišli odborníci z princetonské univerzity. Podle nich čeká sociální sít prudký úbytek uživatelů. Podle zprávy, kterou cituje portál Facemag.cz, je to s růstem Facebooku jako s infekcí – rychle se objeví, rychle zemře.

Podle studie přijde Facebook v letech 2015 – 2017 o 80 procent ze všech uživatelů. Jako přesný příklad trendu vědci uvádějí síť MySpace. Ta vznikla v roce 2003 a do roku 2008 stále stoupal počet její uživatelů. Ještě před pěti lety se mohli zakladatelé pochlubit 76 miliony unikátních přístupů měsíčně. Dnes je odvážný projekt dávno za zenitem a takřka mrtvý.

Podobný osud podle vědců čeká i Facebook, který podle statistiky také pomalu ale jistě ztrácí na popularitě. Statistika vyhledávání na Googlu ukazuje, že ho uživatelé od půlky roku 2012 čím dál méně vyhledávají.

A co vy? Sdílíte názor vědců? Upadne Facebook v nejbližších letech v zapomnění?

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Facebook, Google

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.