Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Nehoda ve Frýdlantě: Mladý řidič Fiatu neměl řidičák

Policie stále pátrá po viníkovi vážné dopravní nehody, ke které došlo v sobotu ráno ve Frýdlantě. Najevo však během víkendu vyplynul další fakt, který ukazuje, že bez viny není ani vážně poraněný řidič, který svým Fiatem naboural do protijedoucího autobusu. Ten neměl za volantem co dělat.

„Osmnáctiletý mladík totiž nikdy nevlastnil řidičské oprávnění,“ potvrdila Drbně mluvčí police Ivana Baláková.  Poraněný mladík zůstává po střetu v liberecké nemocnici. Jeho o čtyři roky starší spolujezdec byl v kritickém stavu letecky transportován do ústecké nemocnice.

K celé nehodě došlo podle výpovědi řidiče projíždějícího Volva jen díky neohleduplnému chování řidiče Felicie, který zatím spravedlivému potrestání uniká.

Zatím neznámý řidič škodovky předjížděl v nepřehledném úseku Volvo a před ním jedoucí Fiat, který řídil mladík bez řidičského oprávnění. V protisměru ho však překvapil autobus, kterému se chtěl řidič Felicie vyhnout. Svým manévrem však způsobil vážnou nehodu, při které se střetl autobus s Fiatem.

"Po řidiči zelené metalické Felicie intenzivně pátráme. Poznávacím znamením jsou vyměněné páté dveře stříbrné barvy,“ dodala mluvčí policie Ivana Baláková. S jakýmikoliv informacemi, které můžou vést k dopadení viníka, se obracejte na policisty na lince 158.

Na místě nehody musel zasahovat vrtulník letecké záchranné služby, která těžce zraněného dvaadvacetiletého spolujezdce z osobního automobilu transportovala do ústecké nemocnice.„Pacienta v bezvědomí jsem přepravili do nemocnice na řízené ventilaci,“ popsala mluvčí krajské záchranky Lenka Markovičová.

Na traumacentru liberecké nemocnice pak skončil osmnáctiletý řidič osobního automobilu. Záchranná služba převezla do frýdlantské nemocnice i čtyři cestující z autobusu s lehčím poraněním.

Autobus, který se střetl s osobným automobilem, měl namířeno z Liberce do Frýdlantu. Do poslední zastávky mu zbývalo jen pár kilometrů.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Frýdlant, nehoda, Fiat, nemocnice, Krajská nemocnice Liberec, Volvo Cars, Škoda Felicia

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.