Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Neznámý zloděj se nebál vykácet devět stromů na okraji Liberce

Nejen pokácené kmeny stromů mizí z lesů na Liberecku. Nejspíš na přelomu března a dubna si neznámý zloděj polepšil o téměř deset stromů, které si sám porazil na okraji Liberce. Městské lesy, kterým stromy patří, podaly začátkem dubna trestní oznámení na neznámého pachatele. Škoda je 30 tisíc korun.

„Jedná se o krádež devíti stromů v lesním porostu v okolí zahrádek směrem od Tesca na sídlišti Kunratická  ke SČVK,“ popsal Drbně ředitel Městských lesů Liberec Jiří Bliml.

Krádeže v lesích nejsou něčím výjimečným. Není to tak dávno, co jsme vás informovali o případu, kdy kdosi z lesa pod Ještědem odvezl 83 kmenů v hodnotě 23 tisíc korun.

„Stromy byly vykáceny podél nezpevněných cest pro lesní techniku. Jednalo se o lokalitu mezi ulicemi Hraběcí a Skalkou a také v lokalitě nad ulicí Rampasova a Nezdarova,“ shrnul policejní mluvčí Petr Kmínek.

Zloděj, který si přilepšil 33 kubíků vytěženého dřeva, hrozí až dva roky za mřížemi. Po jeho totožnosti policisté pátrají.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky strom, les, Liberec, Liberecký kraj, Tesco, Ještěd

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.