Aktuálně

Jablonec na pohárovou trofej nedosáhl. Ve finále podlehl Karviné 1:3 více...

A nedal si říct. Se zákazy řízení a po průšvihu na Jablonecku 45letý muž zase řídil, skončil ve vazbě více...

Bude Liberec v příštím roce pokračovat v projektu s domovníky? Zatím neví více...

Zachráněnou lebku sv. Zdislavy by policie měla předat církvi 30. května více...

Dva nové parky a náplavka. Hrádek nad Nisou buduje zelené srdce města více...

Ranní požár v Liberci. Hořelo v areálu bývalých kurtů v Pavlovicích více...

V Krkonoších se válely trubky i náprava od auta, dobrovolníci odnesli tuny odpadu více...

Senior odebíral proud na černo, hrozí mu pět let vězení

Na pořádný problém si zadělal pětašedesátiletý muž ze Smržovky, kterému hrozí až pět let za mřížemi za černý odběr elektřiny. Senior netroškařil a od března loňského roku do ledna letošního okradl společnost dodávající elektřinu o více než čtvrt milionu. Pokud ho soud shledá vinným, hrozí mu, že část důchodu stráví ve vězení.

„Energetické společnosti tímto jednáním způsobil škodu ve výši přesahující částku 276 tisíc korun,“ dodala mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Podobné případy nejsou v Libereckém kraji něčím ojedinělým. Černý odběr elektřiny vyšel nedávno pěkně draho pětapadesátiletého muže z Doubí. Tomu pracovníci ČEZu přišli na to, že měl minimálně rok a půl odebírat „na černo“ elektřinu. Teď se jeho podvod odhalil a hrozí mu až tři roky za mřížemi. Společnosti navíc nejspíš bude muset doplatit vzniklou škodu, která je vyčíslena na bezmála čtvrt milionu.

„Zadarmo měl doma svítit a používat elektrospotřebiče od dubna roku 2013 do loňského srpna. Pracovníci na základě provedené kontroly zjistili, že někdo na jeho adrese provedl  neoprávněný zásah do elektroměru a z tohoto zásahu podezřívají muže, který tu má trvalé bydliště,“ shrnula mluvčí policie Ivana Baláková. Škoda je konkrétně vyčíslena na 230 115 korun.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky elektřina, Smržovka, ČEZ, Liberecký kraj, věznice

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.