Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Tenhle zloděj nemá konkurenci. Zničený zámek vyměnil za nový

Takhle „poctivého“ zloděje asi jen tak nenajdete. Kuriózní krádež, kdy za sebou zloděj dokonce vyměnil zámek a opět zamkl, teď řeší liberečtí policisté. Ke krádeži došlo v první polovině dubna v Machníně. Neznámý zloděj si tehdy vytipoval lodní kontejner, ze kterého odnesl věci za 73 tisíc korun.

„Asi po dobu tří let stál v areálu soukromé firmy v Machníně, ulici Tolstého lodní kontejner, aniž by zaujal pozornost zlodějů. Nemilé překvapení však čekalo na jeho majitele 14. dubna, když zjistil, že v kontejneru chybí věci,“ vzpomněla mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Zloděj si neodnesl jen pár drobností. V jeho rukou skončila elektronika a sportovní potřeby. Další věci pouze poškodil.

„Zajímavé však na celém případu je to, že pachatel sice překonal násilím zabezpečení vrat lodního kontejneru, ale zároveň se při svém odchodu postaral i o to, aby za sebou zase řádně zamkl. Vyměnil poškozený visací zámek za nový,“ uzavřela mluvčí.

Kdo se o kuriózní vloupán postaral a kam s ukradenými věcmi zmizel, není zatím jasné. Po zloději pátrají liberečtí policisté. V případě dopadení si může chmaták odsedět až pět let za mřížemi.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky zámek, kontejner, Liberec XXXIII-Machnín

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.