čtvrtek 23. ledna 2020 Zdeněk

V liberecké věznici hořela klimatizace. Naštěstí jen cvičně

Dva poranění dozorci, požár klimatizace a půdy liberecké věznice. Tak přesně takový námět mělo středeční cvičení pěti jednotek hasičů, kteří se ve vazební věznici připravovali na nejhorší. Kvůli simulovanému požáru museli policisté uzavřít okolí Valdštejnské ulice.

Hasiči nejprve hledali poraněné dozorce, kteří se snažili požár uhasit. V neprostupném kouři museli použít termokameru, aby se k nim vůbec dostali. Ještě ve věznici jim poskytli první pomoc a poté je na nosítkách vynesli ven. 

"Při přípravě cvičení se zdálo, že se jedná o lehčí téma, ale jak jsme měli možnost poznat, opak byl pravdou, zejména při záchraně osob. Ta byla ztížena úzkým schodištěm, větší hmotností figurantů, silně zakouřeným prostorem a nízkou střešní konstrukcí," popsal zpracovatel cvičení a velitel Radek Musil.

Kromě profesionálů z Liberce se cvičení zúčastnili dobrovolníci z Růžodolu I, Vratislavic nad Nisou, Krásné Studánky a Stráže nad Nisou. Na ně po cvičení čekala exkurze ve věznici.

„Při hodnocení celého cvičení bylo konstatováno, že se od minulého taktického cvičení zlepšila vybavenost požárních hlídek vězeňské služby i komunikace mezi zasahujícími složkami. Vzhledem k tomu, že stanovené cíle byly splněny beze zbytku, bylo cvičení hodnoceno jako velmi dobré," uzavřel velitel liberecké stanice Jaromír Mottl.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.