St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Kraj chystá úplně nový gastroprovoz. Vznikne po rekonstrukci budovy D

Luboš Vrabec1 minuta čtení1. 2. 2018, 20:12
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Krajský úřad bude mít nový gastroprovoz. Kapacitně nevyhovující současný se přesune z hlavní budovy do budovy D. Tu ale nejprve čeká rekonstrukce. Kraj tak nyní využil novinky a pomocí předběžné tržní konzultace zjistí nejvhodnější podmínky pro provoz takového zařízení.

Než začne kraj shánět dodavatele rekonstrukce budovy D, je nutné stanovit podmínky provozování stravovacího centra v návaznosti na možnou úpravu projektové dokumentace. Právě proto využil novinky v zákoně o zadávání veřejných zakázek.

„Možnost vést předběžné tržní konzultace je výslovně upravena v zákoně o zadávání veřejných zakázek. Pokud jsou tržní konzultace dobře a transparentně provedeny, tak mohou přispět ke správnému nastavení zadávacích podmínek a tím ke zvýšení zájmu dodavatelů,“ řekl Marek Pieter, náměstek hejtmana pověřený řízením dopravy, investic a veřejných zakázek.

V pondělí 5. února proběhne předběžná tržní konzultace, kam se mohou dostavit všichni zájemci o provozování gastrocentra. „Dodavatelé se budou moci k navrhovaným možnostem vyjádřit, čímž dojde k získání relevantních a objektivních informací o možnostech trhu,“ dodal Pieter.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Proč už nechcete chovat bílé tygry, ptají se návštěvníci. Liberecká zoo vysvětlujeSpolečnost

Proč už nechcete chovat bílé tygry, ptají se návštěvníci. Liberecká zoo vysvětluje

Bílí tygři byli dlouhá léta ikonou liberecké zoo. Do zahrady pod Ještědem přijeli v roce 1994, v roce 2018 ale vedení zoo oznámilo, že s jejich chovem končí. Tedy, že je nebude dále rozmnožovat, i když jedna tygřice je v zoo stále k vidění. Přestože od té doby uplynulo už 8 let, lidé se stále hojně ptají: Proč už nechcete bílé tygry chovat? A zoo vysvětluje.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook