St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Další trik podvodníků. Datovou schránkou tahají peníze z podnikatelů

Michael Daněk1 minuta čtení19. 5. 2020, 10:48
size4-15897992347739-139-dalsi-trik-podvodniku-datovou-schrankou-tahaji-penize-z-podnikatelu
size4-15897992347739-139-dalsi-trik-podvodniku-datovou-schrankou-tahaji-penize-z-podnikatelu

Český statistický úřad varuje před podvodníky, kteří se jeho jménem snaží vymámit peníze z důvěřivých podnikatelů. Zpráva, která končí také v datových schránkách, nabádá k zaplacení údajné registrace firmy v Registru ekonomických subjektů (RES). Český statistický úřad, který registr spravuje, však nemá s těmito zprávami nic společného.

„Prosíme uživatele, aby na tyto podvodné e-maily či zprávy v datových schránkách nereagovali. V případě pochybností prosím kontaktujte informační servis Českého statistického úřadu, ať již telefonicky či e-mailem,“ upozorňuje mluvčí úřadu Jan Cieslar.

Obdobnými případy se od roku 2010 zabýval Český statistický úřad již několikrát. „Firmy a drobné podnikatele bychom chtěli opětovně upozornit, aby pečlivě sledovali informaci, kdo, co a za kolik jim v zaslaných dopisech vlastně nabízí,“ připomíná Cieslar.

Registr ekonomických subjektů je veřejným seznamem.  Zápis do něj má pouze evidenční význam. Registr se průběžně aktualizuje a jeho časový snímek je přístupný na webu Českého statistického úřadu. Každý má přístup k vyhledávání v registru podle IČ nebo podle názvu firmy na webu. Jsou zde k dispozici údaje o adrese sídla firmy, její právní formě, zařazení dle oboru činnosti nebo podle kategorie počtu zaměstnanců.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Proč už nechcete chovat bílé tygry, ptají se návštěvníci. Liberecká zoo vysvětlujeSpolečnost

Proč už nechcete chovat bílé tygry, ptají se návštěvníci. Liberecká zoo vysvětluje

Bílí tygři byli dlouhá léta ikonou liberecké zoo. Do zahrady pod Ještědem přijeli v roce 1994, v roce 2018 ale vedení zoo oznámilo, že s jejich chovem končí. Tedy, že je nebude dále rozmnožovat, i když jedna tygřice je v zoo stále k vidění. Přestože od té doby uplynulo už 8 let, lidé se stále hojně ptají: Proč už nechcete bílé tygry chovat? A zoo vysvětluje.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook