Čt 13. 8. 2026Alena
Společnost

Meteorologové varují silným deštěm a povodněmi. Dorazí v noci na středu

Luboš Vrabec1 minuta čtení5. 10. 2021, 11:17
Meteorologové varují silným deštěm a povodněmi. Dorazí v noci na středu
Meteorologové varují silným deštěm a povodněmi. Dorazí v noci na středu · Foto: Luboš Vrabec

Příjemné babí léto ukončí už v noci na středu příchod studeného a deštivého počasí. Během několika hodin může napadnout 40 milimetrů srážek, což rozvodní některé vodní toky. Varují před tím meteorologové.

„V důsledku nasycení půdy a očekávaných intenzivnějších srážek očekáváme na tocích odvodňujících Jizerské hory a Krkonoše místy dosažení prvního stupně povodňové aktivity,“ uvedl meteorologové.

Varování platí už od dnešní 20 hodiny až do středečních osmi hodin ráno.

S deštěm přijde také ochlazení a typické podzimní počasí. Ve středu má být jen kolem deseti stupňů, v dalších dnech to nebude o moc lepší. Moc sluníčka neuvidíme, nadále bude občas pršet. 

Počasí se má zlepšit až na víkend, kdy meteorologové slibují slunečné počasí. 

Jak hodnotíte tento článek?

Diskuze

2

Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.

Komentují jen přihlášení
Č
Čtenář6. 10. 2021, 8:53
Šíření poplašné zprávy
Č
Čtenář5. 10. 2021, 23:56
Bdělost = povodně? Hovada málem novinářský.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Zatmění nadchlo i v Libereckém kraji. Na kopce vyrazily davy lidíSpolečnost

Zatmění nadchlo i v Libereckém kraji. Na kopce vyrazily davy lidí

Připravit speciální brýle nebo svářečské sklo a vyrazit na kopec, Ještěd nebo jinou vyvýšenou lokalitu. Takový program si na středeční večer připravilo mnoho lidí nejen v Libereckém kraji, kteří se vydali pozorovat vzácný jev částečného zatmění Slunce. Měsíc zakryl až přibližně 85 procent naší nejbližší hvězdy.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook