Pá 14. 8. 2026Alan
Společnost

Veřejná sbírka pomohla rodině Ješutových z Kořenova. Nyní rekonstruují domek

VVeronika Dušková1 minuta čtení23. 10. 2022, 15:30
Rodina Ješutových s představitelkou nadace Evou Syrovátkovou v roce 2019, kdy sbírka odstartovala
Rodina Ješutových s představitelkou nadace Evou Syrovátkovou v roce 2019, kdy sbírka odstartovala · Foto: Nadace Syner

Po čtyřiceti měsících skončila veřejná sbírka pro pětičlennou rodinu Ješutových z Kořenova. Rodiče totiž postihly vleklé a závažné zdravotní problémy a nebyli tak schopni zajistit vyhovující bydlení pro své tři malé děti. Nadace Syner společně s Bílými Tygry Liberec vyhlásila veřejnou sbírku před domácím extraligovým utkáním.

Cílem sbírky bylo vybrat finance, díky kterým bude moci rodina domek v Kořenově zrekonstruovat. Nadace Syner se s Bílými Tygry po celu dobu snažila, aby sbírka „stále žila“. Dalším úkolem bylo zajistit projektanty i stavební firmu. Sbírka již skončila a vybralo se celkem 555 248 korun.

„Pro zdravotní problémy, ale také pro značnou nerozhodnost Ješutových, nadace musela u KÚ Libereckého kraje dvakrát žádat o prodloužení sbírky, v průběhu času projektu dokonce odmítla spolupráci projektanta, nicméně se podařilo najít plnohodnotnou náhradu,“ uvedl v tiskové zprávě Ondřej Paclt, mluvčí Syner Group.

Hledání stavebních firem se ukázalo jako problematické, Ješutovi se proto rozhodli, že domek opraví svépomocí společně s přáteli a především v tempu, které jim bude vyhovovat.

Díky penězům ze sbírky už opravili střechu, odizolovali spodní místnosti a částečně přistavili dům. „Nicméně je před nimi stále velký kus práce a nadace věří, že se Ješutovým podaří domek zrekonstruovat tak, jak si představují. Nadace SYNER všem dárcům ještě jednou děkuje,“ dodal na závěr Paclt.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Fotbalisté Jablonce zdolali RFS i v odvetě a prošli do play off Konferenční ligyFotbal

Fotbalisté Jablonce zdolali RFS i v odvetě a prošli do play off Konferenční ligy

Fotbalisté Jablonce v odvetě 3. předkola Konferenční ligy zvítězili v Rize nad RFS 2:1 a stvrdili postup do závěrečného play off o hlavní fázi soutěže. Úvodní domácí duel Severočeši před týdnem vyhráli 2:0.

Počty porodů nerozhodují o kvalitě péčeZdraví

Počty porodů nerozhodují o kvalitě péče

O kvalitě porodnice nerozhoduje jen počet porodů. Stejně důležité jsou zkušenosti zdravotnického týmu, dostupnost péče, bezpečnost a moderní vybavení. Porodnice v Jilemnici ukazuje, že i regionální pracoviště může nabídnout špičkovou medicínu, individuální přístup a zázemí, ve kterém se rodičky cítí bezpečně. 

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook