Čt 13. 8. 2026Alena
Společnost

Liberec si po dlouhých letech pořídí novou vánoční výzdobu

ČTK1 minuta čtení7. 10. 2016, 10:31
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: dimoliosova.m@seznam.cz

Novou vánoční světelnou výzdobu bude mít letos o adventu centrum stotisícového Liberce. Město za ni zaplatí přes milion korun. Předchozí výzdoba už byla velmi stará a částečně nefunkční.

Novou světelnou výzdobu bude mít Liberec po zhruba 15 až 20 letech, podle náměstka primátora pro kulturu Ivana Langra (Změna pro Liberec) byla výměna nezbytná.

Do zakázky města se přihlásily čtyři firmy, každá mohla podat tři různé nabídky a všechny toho využily. Cena nehrála nejpodstatnější roli, na výsledku se podílela jen z 30 procent. Nejlevnější varianta byla asi o čtvrt milionu korun nižší, než jakou město vybralo. Největší váhu, 60 procent, měla estetická úroveň a technické vlastnosti světelné výzdoby. "To vyhodnocování nebylo úplně jednoduché, nakonec jsme se rozhodli vsadit na jednoduchost a modernost," řekl náměstek.

Novou světelnou výzdobu uvidí obyvatelé města i turisté od konce listopadu, bude zejména v ulicích Pražská a Moskevská a na náměstí u radnice. "Doufám, že Liberečané budou spokojení, protože ta pozitivní změna bude patrná na první pohled. Oproti tomu, co bylo dosud, to bude stoprocentní pokrok," míní Langr.

Nová bude letos v Liberci na náměstí u radnice i adventní tržnice s dřevěnými stánky, město s nájemcem uzavřelo smlouvu na pět let. Nájemce se bude podílet i na zajištění adventního programu na náměstí, město mu bude ročně přispívat zhruba 100 tisíc korun.

Jak hodnotíte tento článek?

Diskuze

2

Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.

Komentují jen přihlášení
DF
Dagmar Fejglová13. 10. 2016, 12:34
Jen jestli zbydou peníze i na výzdobu magistrátu nebo bude depresivní jako každý rok na vánoce.
Č
Čtenář7. 10. 2016, 15:11
Tak to doufáme že do té doby bude svítit i veřejné osvětlení v Kunraticích.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročilSpolečnost

Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročil

V květnu probíhalo další měření hluku z hnědouhelného dolu Turów. Konkrétně šlo o Uhelnou a také Oldřichov na Hranicích. Hodnoty při něm byly nižší než při prvním letošním měření, v jednom případě ale v Uhelné limit překročily.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook