Počasí dnes3 °C, zítra5 °C

Mladí skokané z SK Ještěd zářili na Beskydském turné, Eliška Kvasničková vyhrála celé turné

Minulý týden ve čtvrtek byl zahájen 32. ročník Beskydského turné ve skoku na lyžích. Postupně se závodilo ve čtyřech městech. Nýdek, Frenštát pod Radhoštěm, Rožnov pod Radhoštěm a finále se skákalo v Kozlovicích. V letošní sezóně se jednalo o první závody na území ČR z důvodu COVID-19 restrikcí, kterých se pravidelně účastní i slovenští skokané a skokanky.

Kvasničková bezkonkurenčně vyhrála celkové turné v kategorii předžaček. Za zmínku stojí říct, že pro Elišku to bylo úplně první turné a na víc v těžkých deštivých podmínkách.

O další úspěch se postarala Tereza Sadvarová, která v kategorii žaček 11 - 12 let, obsadila celkové 2. místo. Tereza nestačila pouze na Julii Ošmerovou z NMNM. Další krásný úspěch pro Ještědský oddíl zaznamenal Vojta Stolarz, který si celkově vyskákal 3. místo v kategorii žáků 13 - 14 let.

Bohužel do tohoto turné nezasáhla jedna z favoritek a vítězka loňského Beskydského turné, Ještědská Natálie Nejedlová, které den před odjezdem dostal zánět očních spojivek.