úterý 4. srpna 2020 Dominik

Samková, Ledecká, Davidová. Anketu o nejlepšího sportovce kraje ovládly ženy

Nejlepší české i světové snowboardcrosařky Eva Samková a Ester Ledecká z Dukly Liberec se podělily o nejvyšší stupínky v anketě Nejúspěšnější sportovec Libereckého kraje za rok 2019. Třetí byla další žena - biatlonistka Markéta Davidová. První místa již tradičně tedy pro Duklu Liberec, bronz pro Kornspitz Jablonec, ale celkem trio závodnic ze zimních sportů.

Letos Covid 19 nedopřál slavnostnímu vyhlášení, které desítky let hostí liberecké divadlo F. X. Šaldy. Tak snad za rok.

Anketu vyhlašovala Krajská organizace ČUS Libereckého kraje a výběr z nominací nejlepších sportovců  okresů Libereckého kraje vybírala a hodnotila odborná komise.

VÝSLEDKY ANKETY NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVCI LIBERECKÉHO KRAJE ZA ROK 2019

Kategorie: dospělí – jednotlivci

1. SAMKOVÁ Eva (Dukla Liberec), snowboardcross, 2. LEDECKÁ Ester (Dukla Liberec), snowboard parallel, 3. DAVIDOVÁ Markéta (Kornspitz Jablonec n. N.), biatlon, 4. HÁK Zdeněk (Spartak Rokytnice n. J.), horolezectví, 5. ZNAMENÁČKOVÁ Barbora (Sport Relax Česká Lípa), karate, 6. NOSKOVÁ Nikola (Bigla Jablonec n. N.), cyklistika, 7. PAVLIŠTA Vít (AC Slovan Liberec), atletika, 8. ČÍŽEK Pavel (Powerlifting Kamenický Šenov), silový trojboj, 9. KOUDELKA Roman (LSK Lomnice), skoky na lyžích, 10. NOVÁK Michal (Dukla Liberec), běh na lyžích.

Kategorie: dospělí – družstva

1. Štafeta mužů Kornspitz Jablonec n. N. - biatlon, 2. A tým muži FK Jablonec - fotbal, 3. Družstvo mužů Aqua klub Liberec - orientační potápění, 4. Smíšený tým RK Dragons Jablonec n. N. - dračí lodě, 5. Štafeta žen ČKS SKI Jilemnice - běh na lyžích.

Kategorie: mládež – jednotlivci

1. PAVLŮ Kateřina (Jablonec n. N.), biatlon, 2. HLAVÁČ Filip (Sokol Jablonec n. Jiz.), skiboby, 3. HAVLÍČKOVÁ Barbora (Dukla Liberec), běh na lyžích, 4. DANILEVIČ Simon (TJ Bižuterie Jablonec n. N.), plavání, 5. ŠAFÁŘ Jakub (AC Turnov), atletika, 6. CYPRIÁN Lukáš (Gryf Liberec), karate, 7. PAŘÍK Lukáš (HC Bílí Tygři Liberec), lední hokej, 8. ZNAMENÁČKOVÁ Adéla (Sport Relax Česká Lípa), karate, 9. VOTOČKOVÁ Pavlína (ČKS SKI Jilemnice), běh na lyžích, 10. KUBÍČEK Matyáš (Aqua klub Liberec), ploutvové plavání.

Kategorie: mládež – družstva

1. Družstvo U16 HC Bílí Tygři Liberec - lední hokej, 2. Štafeta starších dorostenek ČKS SKI Jilemnice - běh na lyžích, 3. Družstvo žákyň Sport Relax Česká Lípa - karate, 4. Družstvo žáci + dorost + junioři ČKS SKI Jilemnice - běh na lyžích, 5. Družstvo dorostenců AC Slovan Liberec - atletika.

Kategorie: handicapovaní – jednotlivci

1. KMOCHOVÁ Tereza (Jiskra Harrachov), alpské lyžování, 2. ANDEROVÁ Dita (SK Sluníčko Tanvald), atletika a stolní tenis.

Kategorie: trenéři profesionálové/ amatéři

1. RADA Petr (FK Jablonec), fotbal, 2. HOLUBEC Tomáš (Klub biatlonu Jilemnice), biatlon.

Kategorie: veteráni - masters

1. VÁGNER Milan (Judoclub Liberec), judo, 2. BUFKA Zdeněk (AC Česká Lípa), atletika.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Eva Samková instagram

Štítky Eva Samková, sportovec kraje, anketa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.