Počasí dnes14 °C, zítra14 °C
Středa 4. října 2023  |  Svátek má František
Bez reklam

Navzdory výstrahám zažila zimní střediska v Libereckém kraji dobrý víkend

Navzdory výstrahám meteorologů, kteří varovali před silným větrem, zažila zimní střediska v Libereckém kraji dobrý víkend. Kvůli větru museli v sobotu dopoledne zastavit jednu z lanovek v Harrachově, lyžovalo se ale ve všech střediscích. Podmínky vylepšil dnes ráno i nový sníh, kterého napadlo až deset centimetrů. Odpoledne se ale počasí zkazilo a začalo pršet. Třeba na libereckém Ještědu proto dnes zrušili i večerní lyžování, řekl ředitel Skiareálu Ještěd Jakub Hanuš.

„V sobotu to bylo super, bylo hezké počasí a přilákalo to i hodně návštěvníků, dneska ráno jsme měli nějakých deset centimetrů čerstvého prašanu, takže to bylo dobré. Odpoledne ale začalo pršet, takže se svahy rychle vylidnily. Neděle tak byla slabší," doplnil Hanuš. Na rozdíl od čtvrtka, kdy byl areál na Ještědu kvůli silnému větru mimo provoz, o víkendu lanovky zastavovat nemuseli. „Trochu nás to v sobotu dopoledne potrápilo, bylo tam pár silných poryvů, ale pak se to uklidnilo, takže zastavovat jsme nemuseli," dodal.

S víkendem jsou spokojeni i v jizerskohorských areálech, které provozuje společnost SKI Bižu. „Nebylo to takové jako minulý víkend, tam jsme dělali skoro 5000 návštěvníků, teď jsou to zhruba 4000 za sobotu a dneska je o něco méně, ale není to žádná tragédie, je to asi 3800," řekl Pavel Bažant, ředitel SKI Bižu, která provozuje největší areály na Tanvaldském Špičáku, Severáku v Hraběticích a v Bedřichově. Podmínky jsou podle něj navzdory dnešnímu dešti stále velmi dobré.

Velmi dobrý víkend zažili i v krkonošské Rokytnici nad Jizerou, která je s 21 kilometry sjezdovek největším zimním střediskem v Libereckém kraji. „Víkend sice nebyl tak dobrý jako ten minulý, kdy svítilo sluníčko, návštěvnost ale byla dobrá. V sobotu 2700 lyžařů, dnes kolem 2000," řekla mluvčí střediska Renata Balašová. V Rokytnici je stále až metr sněhu a podmínky vylepšil dnes nový sníh, kterého přes noc napadlo kolem deseti centimetrů.

V Libereckém kraji skončil týden jarních prázdnin místním školákům, v dobách před koronavirem patřil vždy k těm slabším, protože místní často mířili na lyže do zahraničí. Kvůli přísnějším opatřením v okolních zemích ale letos zůstali lidé často raději doma, v areálech tak bylo i v tomto týdnu rušno, a provozovatelé jsou spokojeni.

Výjimkou byl čtvrtek, kdy kraj stejně jako velkou část republiky zasáhl silný vítr, který v nárazech přesahoval i 90 kilometrů v hodině. Některá střediska musela omezit provoz. Nelyžovalo se kvůli větru na Ještědu a nedalekém Javorníku, kvůli přerušeným dodávkám elektřiny stály také areály v Bedřichově a na Severáku. Nejezdila lanovka na Lysou horu v Rokytnici nad Jizerou, Delta v Harrachově, po jedné z lanovek museli kvůli větru zastavit také na Špičáku a v Pasekách nad Jizerou.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Skiareál Ještěd

Štítky ČR, počasí, rekreace, hory, Liberecký, AUDIO, Liberecký kraj, Ještěd, lanová dráha, vichřice, Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, jarní prázdniny, Bedřichov, Tanvaldský Špičák, Severák

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Navzdory výstrahám zažila zimní střediska v Libereckém kraji dobrý víkend  |  Sport  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.