středa 6. července 2022 Státní svátek - Mistr Jan Hus

Blíží se olympiáda mládeže. Liberecký kraj bude reprezentovat 240 sportovců

Už desáté Hry letní olympiády a mládeže se koná od 26. do 30. června v Olomouckém kraji. Ten liberecký na Moravu vysílá silnou výpravu složenou z 240 sportovců a 46 trenérů.

Liberecký kraj vyšle na olympiádu sportovce, kteří budou soutěžit v atletice, badmintonu, basketbalu, beach volejbale, cyklistice, florbale, fotbale, házené, judu, karate, kanoistice, orientačním běhu, plavání, sportovní gymnastice, sportovní střelbě, šermu, tenisu, volejbalu nebo tanci.

Mladí sportovci z Libereckého kraje dostanou oblečení od firmy ELSA‘S TEXTILE. Ve výběrovém řízení o podobě nástupního oblečení oslovil kraj 19 společností, nabídku zaslalo 7 z nich. V rámci konkurzu na dresy poptal kraj 17 firem, nabídku obdržel od 4 subjektů. Poté celkem 21 hodnotitelů, mezi něž patřili členové krajské rady, garanti sportů a několik zaměstnanců krajského úřadu, vybrali vítěze.

Výprava se do místa olympiády přesune vlakem, který bude označen logem olympiády i Libereckého kraje. Vlajkonoškou výpravy bude volejbalistka Helena Havelková, která se zúčastnila již první letní Olympiády dětí a mládeže, jež se konala v roce 2003 v Pardubickém kraji. Slavila tituly v Itálii, Rusku, Polsku i Turecku, vyhrála pohár CEV, má stříbrnou medaili z Ligy mistryň a několikrát získala titul nejlepší volejbalistka České republiky. Nyní ukončila kariéru v šestkovém volejbale a začíná se věnovat beach volejbalu. Jejím cílem je reprezentovat Českou republiku na olympiádě v Paříži.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Liberecký kraj

Štítky olympiáda mládeže, liberec, olomoucký kraj, liberecký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.