Dnes, 19:17
Lyžařskou sezonu v Libereckém kraji po Ještědu v Liberci zahájí i krkonošská Rokytnice nad Jizerou. V částečném provozu budou také skiareály Severák v Jizerských horách a Benecko. Vyplývá to z vyjádření provozovatelů zimních středisek pro ČTK.
Skiareál na Ještědu je v každodenním provozu od tohoto pondělí, otevřená je páteřní červená sjezdovka Nová Skalka, dlouhá zhruba 1,5 kilometru, a dětský FunPark. "Máme na sjezdovce v průměru 40 centimetrů sněhu a předchozí dva dny bylo opět možné zasněžovat," uvedl ředitel skiareálu Radek Chalupa.
V pátek sezonu zahájí i největší středisko v kraji, které je v Rokytnici nad Jizerou. "Budeme v každodenním provozu. Pojede lanovka Horní Domky a Kapruny," řekl ředitel skiareálu Filip Braun. Pro lyžaře bude k dispozici zatím 1,3 kilometru dlouhá modrá sjezdovka a dětský fun park, které pokrývá zhruba 60 centimetrů technického sněhu.
V pátek začne sezona i v krkonošském Benecku. "V provozu budou jeden až dva menší vleky," uvedla za středisko Petra Pravečková z místního sdružení pro rozvoj cestovního ruchu. Na Benecku zatím bude víkendový provoz.
V něm byl dosud i skiareál Severák v Hraběticích, kdy o sobotách a nedělích byl otevřený hlavně pro lyžařský kurz pro děti. Takzvaná šestinedělní školička v něm bude i o tomto víkendu. "A od pondělí 22. prosince tam budeme v každodenním provozu pro veřejnost," řekl za středisko ředitel Ski Bižu Pavel Bažant. Na Severáku je možné lyžovat zatím jen v části Kampa s modrými sjezdovkami, na nichž leží přes 40 centimetrů sněhu.
Ski bižu provozuje i největší středisko Jizerských hor, které je na Tanvaldském Špičáku. Pro něj začne sezona o vánočních prázdninách. "Nová lanovka plus modrá sjezdovka budou v provozu od 26. prosince," dodal Bažant. Podle něj se díky předpovědi nadějně jeví i zprovoznění dalších sjezdovek. "Pokud se předpověď vyplní, tak bychom od Štědrého dne mohli opět zasněžovat," dodal.
O vánočních prázdninách by chtěla zahájit sezonu i další zimní střediska v kraji.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám