Počasí dnes20 °C, zítra17 °C
Čtvrtek 2. května 2024  |  Svátek má Zikmund

Slovan zápas na Letné nezvládl. Spartě stačila jediná gólová střela Lafaty

Tohle nebyl úplně atraktivní zápas. Šancí pomálu, spousta nepřesností, a to na obou stranách. O vítězství Sparty 1:0 rozhodl tečovanou střelou z vápna David Lafata. Slovan za celý zápas vystřelil na bránu jednou a potvrdil tak, že se mu na Letné vůbec nedaří.

Do vedení mohl jít Slovan. V páté minutě po pěkné kombinaci poslal krásný a přesný centr do vápna, kam si naběhl Kerbr, jenže v ideální pozici míč špatně trefil a bránu Bičíka minul.

Po hříchu to byla až do závěru poločasu jediná kloudná akce. Obrany vládly, ani jednomu týmu se nedařilo založit vážnější akci.

Až na začátku nastavení poslal Vatajelu přihrávku na Konatého a Dúbravka balón vytěsnil na tyč.

Ani druhý poločas nepřinesl vážnější změnu, Liberci zjevně bezbrankový stav vyhovoval. A tak udeřila Sparta. Čermák přihrál Lafatovi na hranici vápna a zkušený sparťanský útočník s pomocí teče Karafiáta překonal hostujícího gólmana.

Liberec pak byl několik minut jako opařený, postupně ale získal půdu pod nohama a Spartu začal přehrávat. Jenže šancí bylo pomálu, rána Vůcha, hlavička Ekpaie a několik závarů na bodový zisk nestačilo.

27. kolo ePojištění ligy

Sparta Praha - Slovan Liberec 1:0 (0:0)

Branka: 54. Lafata. Rozhodčí: Machálek - Hrabovský, Kotalík. ŽK: 60. Souček, 73. Kerbr, 78. Breite, 86. Potočný.

Sparta Praha: Bičík – Karavajev, Mario Holek, Michal Kadlec, Hybš – Sáček, Vácha – Konaté, Čermák (83. Havelka), Vatajelu (77. Zahustel) – Lafata (C) (89. Matoušek).
Slovan Liberec: Dúbravka – Mikula, Kúdela (C), Karafiát, Kerbr – Souček – Ekpai, Ševčík, Breite (81. Baroš), Vůch (71. Potočný) – Graiciar.