Počasí dnes19 °C, zítra22 °C
Pondělí 20. května 2024  |  Svátek má Zbyšek

Opět Pulkrab. Mladý útočník se trefil posedmé na jaře a Slovan veze tři body

Jarní střelecká forma Matěje Pulkraba pokračuje. Mladý útočník sestřelil dalšího soupeře, v pěti jarních kolech se trefil sedmkrát a táhne Liberec do pohárů. Slovan gólem ze sedmé minuty vyhrál na Slovácku 1:0 a opět se posunul na třetí místo tabulky.

Od začátku se hrál svižný fotbal, velkou šanci mělo v úvodu Slovácko, Juroška ale z dobré pozice vyslal jen slabou střelu, kterou zlikvidoval Hladký. A tak se měnilo skóre na druhé straně. Kerbr poslal pěkný centr do vápna, kde Pulkrab předskočil obránce a poslal míč do sítě.

Liberec se pak nikam moc nehnal, snažil se kontrolovat míč a kombinovat. Slovácko se pralo alespoň o vyrovnání několik šancí mělo, ale žádnou neproměnilo.

Závěr zápasu pak hosté zvládli v dobré pohodě a do Liberce tak vezou tři body.

V neúplné tabulce se vrátili na třetí místo za Plzeň a Slavii.

David Holoubek (Liberec) „Jsme rádi, že jsme tu vyhráli. Soupeř hrál výborně. První poločas byl z naší strany slušný, druhý už hodně o bojovnosti. Byli jsme šťastnějším týmem. Chceme hrát o poháry a tři body proti takhle silnému týmu jsou pro nás velmi důležité."

Slovácko – Slovan Liberec 0:1

Branka: 7. Pulkrab. Žluté karty: 20. Janošek, 72. Daníček, 77. Navrátil - 15. Kerbr, 19. Mikula, 76. Karafiát, 90. Breite. Rozhodčí: Pechanec - Pelikán, Horák. Diváci: 4226. Poločas: 0:1

1.FC Slovácko: Heča - Juroška, Šimko, Břečka, Divíšek - Daníček (C), Janošek (46. Machalík) - Navrátil, Sadílek (60. Kubala), Petr (77. Rezek) – Zajíc
FC Slovan Liberec: Hladký - Coufal (C), Karafiát, Mikula, Kerbr (46. Knejzlík) - Breite, Folprecht, Havelka, Potočný (86. Bartl) - Oscar - Pulkrab (64. Da Silva)