Počasí dnes4 °C, zítra3 °C

Za půl hodiny bylo hotovo. Slovan na Spartě prohrál 4:1

Špatný první poločas odehrál Slovan na Spartě. Domácí měli od začátku více ze hry a také šance, z nichž tři už během první půl hodiny zápasu proměnili. Liberec neměl špatné okamžiky, dobrý vstup do druhé půle ale ovlivnila zbytečná červená karta pro Vukliševiče.

Dobrou možnost měla Sparta už v první minutě, Tetteh po rohu hlavičkoval, ale Hladký byl připraven. Sparťanský útočník měl dobrou možnost i po čtvrthodině hry, Hladký byl ale opět úspěšnější. Domácí tak udeřili až o tři minuty později, Stanciu se proháčkoval do vápna a prostřelil Hladkého – 1:0.

O deset minut později už to bylo 2:0. Tetteh byl u míče dříve než Kerbr a Hladký už tentokrát nestačil.

A ghanský útočník ve 34. minutě předvedl další parádní akci, zbavil se Kerbra a poslal míč do šibenice – 3:0.

Do druhé půle zůstal v kabině liberecký Kačaraba, kterého nahradil Mashike. Liberec začal dobře a měl převahu, jenže v 55. minutě byl za úder Vulkiševiče do rozkroku Tetteha hostující obránce vyloučen.

Zápas se pak víceméně dohrával, Liberečtí už neměli sílu na zvrat, Sparta už si zase jen hlídala stav. Přesto v závěru ale ještě padly dvě branky. Nejprve z přímého kopu snížil Roman Potočný, ale prakticky z protiútoku vrátil Spartě třígólové vedení Stanciu.

Zsolt Hornyák (Liberec) „Dostali jsme zbytečné góly po individuálních chybách. Taras Kačaraba nezahrál tak, jak jsem doufal a Sparta z toho dala dva góly. Myslím, že je to nezkušeností, měli jsme asi moc velký respekt. Červenou kartu nechci hodnotit, rozhodčí to posoudil na videu, tak asi byla. Ale vadí mi celkové rozhodování rozhodčího, myslím, že to nebyla úplně rovina. Aarons ještě není v takové formě, jak bych si představoval a dělal hodně chyb.“

Sparta Praha – Slovan Liberec 4:1 (3:0)

Branky: 17. a 90. Stanciu, 27. a 34. Tetteh – 89. Potočný. Žluté karty: 19. Potočný, 54. Breite, 71. Koscelník. Červené karty: 54. Vuklišević. Rozhodčí: Ardeleanu - Myška, Caletka. Diváci: 11867

AC Sparta Praha: Nita - Chipciu, Radaković, Kaya, Costa - Stanciu, Kanga (68. Sáček), Frýdek, Plavšić (58. Ćivić) - Šural (C), Tetteh (75. Golgol)
FC Slovan Liberec: Hladký - Vuklišević, Kerbr, Kačaraba (46. Mashike) - Mikula, Breite (C), Ševčík, Hybš - Aarons (61. Koscelník), Oršula (78. Malinský), Potočný