sobota 29. února 2020 Horymír

Juniorská liga v tichosti skončila. Liberecké béčko se vrací do třetí ligy dospělých

Po sedmi sezónách končí projekt juniorské ligy pro hráče do třiadvaceti let. Ty se tu měli lépe připravit na ligový fotbal, což se ale moc nepovedlo. Poslední juniorskou sezónu se tak hrálo o to, zda bude liberecké béčko hrát ČFL, nebo divizi. A třetiligový cíl se nakonec podařilo splnit.

Svěřenci trenérů Myslivce a Papouška nakonec ve své soutěži obsadili, stejně jako ligové A-mužstvo, šestou příčku. Pro juniorku to však znamená splnění letošního cíle, jímž byla kvalifikace do třetí nejvyšší soutěže, tedy ČFL. Juniorská liga totiž po sedmi sezónách končí a rezervní týmy profesionálních klubů se vrací do soutěží dospělých.

Našim mladíkům tak nová sezóna začne až o druhém srpnovém víkendu. Proto juniorka zatím pokračuje v tréninkovém procesu, a to až do pátku 14. června. Pak teprve bude následovat více než třítýdenní volno a příprava nového B-týmu začne ve středu 10. července. Probíhat bude v domácích podmínkách. Tři z plánovaných pěti přípravných zápasů odehraje proti novým B týmům našich ligových soupeřů, zbylé dva proti sousedním německým týmům.

Přípravné zápasy b-týmu

  • 13. 7. Slovan B - Jablonec B (10:15, Heřmanice)
  • 17. 7. Teplice B - Slovan B (17:00, Modrá)
  • 20. 7. Slovan B - Bischofswerda (11:00, Heřmanice) 
  • 27. 7. Slovan B - FC Oberlausitz (bude upřesněno)
  • 3. 8. Sparta B - Slovan B (11:00, TCM Strahov)

Foto Slovan Liberec

Štítky juniorka, fotbal, Slovan Liberec, ČFL

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.