Počasí dnes6 °C, zítra11 °C
Úterý 19. března 2024  |  Svátek má Josef

Hráči Slovanu v repre. Chaluš proti Musovi, dařilo se Marovi za Guineu

Hned pět fotbalistů prvního týmu Slovanu si plnilo své reprezentační povinnosti. Los kvalifikační skupiny jednadvacítky proti sobě dokonce svedl Matěje Chaluše a Petara Musu, nakonec se ale radoval liberecký stoper.

Stalo se tak v zápase reprezentace do 21 let, kdy Česko hrálo na půdě Chorvatska. Oba hráči Slovanu hráli od začátku proti sobě, chorvatský útočník měl už ve druhé minutě velkou šanci, ale neprosadil se, ze zápasu nakonec odstoupil v 81. minutě. Musa odehrál i velkou část předchozího duelu, když nastoupil při vítězství proti Litvě.

To Chaluš, kapitán jednadvacítky, měl stoprocentní bilanci a k vítězství nad Chorvatskem přidal i výhru nad San Marinem.

Dva kvalifikační duely odehrál i guinejský záložník Kamso Mara. Proti Mali byl u remízy 2:2, proti Namibiji pak pomohl k výhře 2:0 jako střídající hráč. Guinea tak drží první místo své kvalifikační skupiny.

Ukrajinec Alibekov odehrál poločas kvalifikace jednadvacítky proti Dánska, poté byl střídán. Jeho tým prohrál 2:3.

Za českou dvacítku odehrál 81 minut Michal Fukala, který pomohl k výhře 4:1 nad Nizozemskem.

Štítky slovan, reprezentace, chaluš, musa, mara, Matěj Chaluš, Guinea, Chorvatsko, Česko, Litva, Instagram, Kamso Mara, Michal Fukala, San Marino, Nizozemsko