sobota 22. února 2020 Petr

Slovanu naráz odchází šestnáct podzimních branek. Slavia si stahuje Musu, Potočný míří do Baníku

Celou zimní přípravu zatím držel Slovan kádr pohromadě. Bylo to až nezvyklé. A teď během pár hodin najednou přichází o dva hráče, kteří na podzim nastříleli dohromady šestnáct ligových gólů. Petara Musu si z hostování předčasně stahuje Slavia. Roman Potočný se už dnes připojí k novým spoluhráčům z Baníku na soustředění na Maltě.

Přestup Potočného se tak trochu čekal. Hráčovi po sezóně končila smlouva a klub tak měl poslední šanci získat zajímavé odstupné. Mluvilo se dokonce o Spartě, nakonec je to ale Baník, který má s novým trenérem Kozlem problémy v ofenzivě, a to právě z křídelních pozic. Devět podzimních gólů Potočného tak Ostravské zaujalo. Sám hráč má za svými novými spoluhráči podle deníku Sport zamířit už dnes na zahraniční soustředění.

„V Liberci jsem byl moc rád, ale po téhle půlsezóně, kdy jsem dal devět gólů, jsem cítil, že se chci posunout, protože už by ta šance třeba nemusela přijít. Baník o mě projevil velký zájem a mě lákala nová výzva," řekl Roman Potočný.

Druhý odchod je ale hodně překvapivý. Slavia si totiž stáhla vytáhlého chorvatského forvarda Petara Musu, který na podzim zaujal sedmi góly. Původně měl pod Ještědem zůstat až do konce ligového ročníku, Pražané se ale rozhodli produktivního hráče stáhnout už nyní. Do útoku jim zbývali pouze Tecl s Jusúfem, kteří mají za podzim dohromady jedinou branku. „Petar Musa končí hostování v Liberci a odletí zítra se Slavii do Portugalska,“ oznámil Jaroslav Tvrdík v úterý večer na twitteru.

Slovan si tak musí poradit hned s dvojím odchodem. Místo Potočného mohou hrát Pešek a Malinský, místo Musy tak nejspíš dostanou více příležitostí Kuchta a také nováček Rondić, který zatím v přípravě pálí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Slovan Liberec

Štítky Slovan Liberec, fotbal, Potočný, musa, Karviná, Baník

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.